Posts Tagged ‘titular’

Patru din patru în Spania! Cu Ioniţă titular, CFR-ul a câştigat şi amicalul cu Videoton

CFR Cluj a obţinut a patra victorie consecutivă în cantonamentul din Spania, 3-0 cu Videoton. Meciul împotriva vicecampioanei Ungariei a fost decis în doar cinci minute la jumătatea primei reprize, atunci când Deac, din penalty, şi Păun au înscris în poarta lui Tujvel. Intrat în locul lui Balde în repriza secundă, Marius Coman a stabilit […]

Oficialii CFR-ului, despre plecarea lui Nistor: “Nu are legătură cu ce a apărut în ziare. Dacă el nu-şi doreşte să lupte pentru un post de titular…”

Mijlocaşul Dan Nistor s-a despărţit de CFR Cluj, la câteva zile după ce a avut o ieşire publică la adresa antrenorului Dan Petrescu, într-un interviu pentru actualdecluj.ro. Deşi Dan Petrescu e recunoscut pentru disciplina de la echipele pe care le pregăteşte şi pentru că nu agreează ieşirile la adresa sa ale jucătorilor, mai ales în […]

Cosmin Bîrnoi, întâiul marcator al lui ACS Poli în ediția în curs a Ligii 1, pe 15 iulie, în urmă cu exact 4 luni, la Chiajna, când înscria cu capul în minutul 50 unicul gol al jocului, a prefațat astăzi la rândul său prima dintre aparițiile timișorenilor din acest tronson final al sezonului de toamnă.

The post Bîrnoi (ACS Poli): ”Cred că Botoșani și-ar asigura locul în play-off dacă ar învinge aici, dar nu cred că va reuși” appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica a utilizat astăzi al treilea portar titular în primele 6 etape din Liga 2, iar debutul lui Cosmin Dur-Bozoancă, sosit de nicăieri altundeva decât din curtea campioanei naționale la zi a coincis cu întâia partidă a timișorenilor în acest campionat fără gol primit.

The post Dur-Bozoancă, titular în poarta lui ASU, 1-0: ”De ce nu!? Sper chiar și la mai mult, poate vom reuși o performanță măreață!” appeared first on sporttim.ro.