Posts Tagged ‘trofeu’

Pele nu se lasă depășit de Mbappe: „Voi fi nevoit să încalţ din nou ghetele cu crampoane”

Kylian Mbappe a cucerit Cupa Mondială alături de naționala Franței la doar 19 ani și a devenit cel de-al doilea jucător sub 20 de ani, după Pele. Văzând că Mbappe îi tot egalează recordurile, fostul mare fotbalist brazilian a reacționat

Articolul Pele nu se lasă depășit de Mbappe: „Voi fi nevoit să încalţ din nou ghetele cu crampoane” apare prima dată în Sport Total FM.

Novak Djokovic a cucerit cel de-al patrulea titlu la Wimbledon!

Novak Djokovic (21 ATP) și Kevin Anderson (8 ATP) s-au duelat duminică, în finala turneului de la Wimbledon. Sârbul s-a impus în minimum de seturi, cu scorul de 6-2, 6-2, 7-6 (7-3), după două ore și 18 minute de joc

Articolul Novak Djokovic a cucerit cel de-al patrulea titlu la Wimbledon! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a prezentat românilor trofeul câștigat la Roland Garros, pe Arena Națională!

UPDATE 20:29 / Aproximativ 20.000 de oameni au venit să o aplaude pe Simona Halep pentru câștigarea primului turneu de Mare Șlem din carieră. UPDATE 20:26 / Monica Anghel îi cântă Simonei melodia „Simply the best”. UPDATE 20:20 / Simona

Articolul Simona Halep a prezentat românilor trofeul câștigat la Roland Garros, pe Arena Națională! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a revenit în țară după ce a câștigat primul său turneu de Mare Șlem și a fost primită cum se cuvine, la Salonul Oficial al Aeroportului Internațional „Herni Coandă”. Sportiva noastră a adus „acasă” o replică a trofeului

Articolul Simona Halep, emoționată la revenirea în România: „Acasă este mereu bine. Acest trofeu este şi al meu, şi al României” apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO | Gestul făcut de Sloane Stephens în momentul în care Simona Halep a primit trofeul

Simona Halep a fost emoționată la finalul partidei cu Sloane Stephens din ultimul act al competiției de la Roland Garros și a realizat că a câștigat primul ei turneu de Mare Șlem abia după ce și-a îmbrățișat adversara și a

Articolul VIDEO | Gestul făcut de Sloane Stephens în momentul în care Simona Halep a primit trofeul apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a simțit datoare față de internauți și, la scurt timp de la câștigarea primului său titlu de Mare Șlem din carieră, a postat un mesaj emoționant pe una dintre rețelele sociale. Românca a ținut să le mulțumească celor

Articolul Simona Halep a postat un mesaj emoționant la scurt timp de la câștigarea titlului la Roland Garros: „Într-un final am ajuns acolo” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a cucerit primul ei trofeu de Mare Șlem, iar primul lucru pe care l-a făcut după încheierea setului decisiv a fost să meargă în tribună să își îmbrățișeze antrenorul și părinții. Tatăl campioanei de la Roland Garros a

Articolul VIDEO | Cum e să fii tată de campioană? Stere Halep: „M-am născut cu noroc şi mi-a dat Dumnezeu un copil minunat” apare prima dată în Sport Total FM.

Fostul mare handbalist Radu Voina a comentat în exclusivitate la Sport Total FM deznodământul finalei Ligii Naționale de handbal masculin, câștigată joi seară de Dinamo (DETALII AICI). „A fost un meci crâncen, cu suspans. Steaua s-a văzut câștigătoare, dar un

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Radu Voina: „Steaua s-a văzut câștigătoare încă de la pauză, dar Dinamo a crezut până în ultima clipă. Felicitări ambelor echipe!” apare prima dată în Sport Total FM.

Dinamo învinge marea rivală și câștigă din nou titlul de campioană națională!

UPDATE / Dinamo se impune pe final cu scorul de 22-19 și câștigă din nou titlul de campioană națională. UPDATE / La capătul unei prime reprize echilibrate cu doi portari senzaționali, Steaua conduce la pauză cu scorul de 13-10. UPDATE

Articolul Dinamo învinge marea rivală și câștigă din nou titlul de campioană națională! apare prima dată în Sport Total FM.

Elina Svitolina a învins-o categoric pe Simona Halep în finala turneului WTA de la Roma, scor 6-0, 6-4 și a cucerit pentru a doua oară consecutiv trofeul în fața româncei. Ucraineanca a vorbit la festivitatea de premiere despre această performanță

Articolul Elina Svitolina, după câștigarea turneului de la Roma: „Vreau să îi urez Simonei mult succes la Roland Garros” apare prima dată în Sport Total FM.