Posts Tagged ‘Tunari’

Vineri, Tunariul a reuşit singura victorie a oaspeţilor şi a egalat liderul seriei a doua

Eşalonul al treilea a programat vineri un total de 14 partide din cadrul rundei cu numărul 7. Dintre acestea, doar una singură a fost câştigată de oaspeţi, pe terenul 4 al bazei Arcom, acolo unde CS Tunari a trecut cu 4-2 de FCSB 2. Cu victoria de vineri, ilfovenii au egalat la puncte pe liderul […]

Experienţă în prelungiri. Alin Ilin a adus un punct Tunariului

Formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă a obţinut un punct important în deplasarea de la Slobozia Meci spectaculos, cu multe goluri, patru, la Slobozia, între echipa locală şi CS Tunari. Partida se îndrepta către o victorie a echipei gazdă care punctase prin Gabriel Teodorescu (31,75). Ilfovenii deschiseseră scorul, prin Vălimăreanu (20), dar nu mai aveau aşteptări prea mari de la finalul Citeste mai departe

Bâtfoi aduce punctele. Victorie pentru CS Tunari la Olteniţa

CS Tunari şi-a respectat statutul de favorită în partida de la Olteniţa Retrogradaţi, practic, la ora disputei cu CS Tunari, după un parcurs modest în retur, ialomiţenii nu au emis pretenţii în faţa grupării ilfovene. Formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă l-a avut în zi fastă pe Marius Bâtfoi care a rezolvat, pe cont propriu, soarta partidei. Dubla experimentatului atacant ilfovean Citeste mai departe

La 90 de minute de locul secund. Duel pe podium la Afumaţi

Echipa antrenată de Vasile Neagu deschide şi etapa care urmează în C2. După ce a jucat devreme, şi a câştigat, etapa trecută, la Tunari, CS Afumaţi joacă la aceeaşi oră, 14.00, şi în etapa care urmează. Meciul cu Unirea Slobozia este unul extrem de important pentru ilfoveni care pot trece în cazul unei victorii pe locul secund în ierarhia din Citeste mai departe

Mai buni în derbiul ilfovean. Afumaţiul a câştigat la Tunari

Meciul dintre CS Tunari şi CS Afumaţi le-a revenit oaspeţilor Două dintre formaţiile cu pretenţii din campionatul Ligii a III-a şi-au dat întâlnire la Tunari. CS din localitate şi CS Afumaţi se înfruntau într-un joc al orgoliilor fără implicaţii majore în clasament cu precădere din partea gazdelor. Daniel Vârtej, pe finalul primei reprize, şi Viorel Ştefan, cu trei minute înaintea Citeste mai departe

La înălţimea adversarului. CS Tunari a dat o replică cu goluri FCSB-ului

Gruparea ilfoveană de Liga a III-a a oferit o replică de bun nivel FCSB-ului în amicalul de la baza din Berceni După 1-3, cu Dinamo, pe arena proprie, CS Tunari a susţinut un alt joc de verificare cu o grupare importantă de prim eşalon. A fost, de această dată, un meci amical cu FCSB desfăşurat la baza bucureştenilor din Berceni. Citeste mai departe

Treziţi la pauză. CS Tunari a forţat în actul secund

CS Tunari a găsit drumul către victorie după o parte secundă excelentă llfovenii se vedeau conduşi, la pauză, de Sportul Chiscani după golul brăilenilor marcat de Alin Radu în minutul 30 şi anunţau scenariul unui alt joc fără goluri. Intervenţia de la pauză a lui Ştefan Odoroabă a dat roadele scontate într-un act secund în care Tunariul a evoluat la Citeste mai departe

Jocuri fără gol. Tunariul nu găsește drumul către poartă

CS Tunari a traversat un nou meci fără gol marcat Echipa antrenată de Ștefan Odoroabă nu găsește mai deloc drumul către porțile adverse în startului returului de campionat. Ilfovenii au avut parte de o pregătire de bun nivel înaintea startului în retur, inclusiv un cantonament la Cheile Grădiștei, au primit și întăriri la nivelul lotului de jucători, dar rezultatele favorabile Citeste mai departe

Condiţii mai bune la Tunari. Teren de antrenament pentru Oşca şi compania

Oficialii echipei din Tunari se îngrijesc pentru a creiona cele mai bune condiţii de pregătire grupării CS Tunari este o oază de linişte în peisajul fotbalistic ilfovean la nivelul celui de al treilea eşalon competiţional. Chiar dacă parcursul din acest sezon nu mulţumeşte în totalitate, aşteptările fiind, clar, mai mari, oficialii echipei lucrează, în continuare, pentru a asigura grupării antrenate Citeste mai departe

Alb-roşii între ei la Tunari. Toţi contra lui Dinamo

CS Tunari a trecut de amicalul cu Dinamo şi pregăteşte jocul cu FCSB 2 Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a folosit bine pauza intervenită în programul echipei de Liga a III-a şi a jucat un amical atractiv cu Dinamo. Ilfovenii au oferit o replică bună în testul câştigat pe final de partidă de trupa lui Mircea Rednic, 3-1, după ce Citeste mai departe