Posts Tagged ‘Tunari’

La înălţimea adversarului. CS Tunari a dat o replică cu goluri FCSB-ului

Gruparea ilfoveană de Liga a III-a a oferit o replică de bun nivel FCSB-ului în amicalul de la baza din Berceni După 1-3, cu Dinamo, pe arena proprie, CS Tunari a susţinut un alt joc de verificare cu o grupare importantă de prim eşalon. A fost, de această dată, un meci amical cu FCSB desfăşurat la baza bucureştenilor din Berceni. Citeste mai departe

Treziţi la pauză. CS Tunari a forţat în actul secund

CS Tunari a găsit drumul către victorie după o parte secundă excelentă llfovenii se vedeau conduşi, la pauză, de Sportul Chiscani după golul brăilenilor marcat de Alin Radu în minutul 30 şi anunţau scenariul unui alt joc fără goluri. Intervenţia de la pauză a lui Ştefan Odoroabă a dat roadele scontate într-un act secund în care Tunariul a evoluat la Citeste mai departe

Jocuri fără gol. Tunariul nu găsește drumul către poartă

CS Tunari a traversat un nou meci fără gol marcat Echipa antrenată de Ștefan Odoroabă nu găsește mai deloc drumul către porțile adverse în startului returului de campionat. Ilfovenii au avut parte de o pregătire de bun nivel înaintea startului în retur, inclusiv un cantonament la Cheile Grădiștei, au primit și întăriri la nivelul lotului de jucători, dar rezultatele favorabile Citeste mai departe

Condiţii mai bune la Tunari. Teren de antrenament pentru Oşca şi compania

Oficialii echipei din Tunari se îngrijesc pentru a creiona cele mai bune condiţii de pregătire grupării CS Tunari este o oază de linişte în peisajul fotbalistic ilfovean la nivelul celui de al treilea eşalon competiţional. Chiar dacă parcursul din acest sezon nu mulţumeşte în totalitate, aşteptările fiind, clar, mai mari, oficialii echipei lucrează, în continuare, pentru a asigura grupării antrenate Citeste mai departe

Alb-roşii între ei la Tunari. Toţi contra lui Dinamo

CS Tunari a trecut de amicalul cu Dinamo şi pregăteşte jocul cu FCSB 2 Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a folosit bine pauza intervenită în programul echipei de Liga a III-a şi a jucat un amical atractiv cu Dinamo. Ilfovenii au oferit o replică bună în testul câştigat pe final de partidă de trupa lui Mircea Rednic, 3-1, după ce Citeste mai departe

A convins cu CS Tunari. Dinamo l-a transferat pe Elvis Kabashi

CS Tunari a oferit o replică apreciată lui Dinamo în amicalul disputat pe arena divizionarei C CS Tunari a profitat de pauza de campionat avută la finalul săptămânii trecute susţinând un joc amical cu Dinamo Bucureşti. Trupa lui Mircea Rednic s-a impus cu 3-1 la capătul unui joc interesant în care replica divizionarei C a fost una apreciată. “Puriul” a Citeste mai departe

Amical de gală la Tunari. Sâmbătă vine Dinamo

CS Tunari susţine sâmbătă dimineaţa un meci de verificare cu Dinamo Bucureşti Amical de gală pentru formaţia ilfoveană de Liga a III-a sâmbătă pe teren propriu. Întruperea campionatului la nivelul primului eşalon pentru a face loc dublei echipei naţionale, cu Suedia şi Feroe, mută grupările din prima ligă la capitolul activităţi amicale. Dinamo profită de faptul că CS Tunari stă Citeste mai departe

Primul gol, al doilea punct. CS Tunari nu găseşte victoria

CS Tunari a plecat cu un punct apreciat de la Popeşti Leordeni Oaspeţii au egalat în extremis în partida de la Popeşti Leordeni, 1-1, prin golul târziu, în minutul 85, venit din gheata lui Alin Ilin. Experimentatul atacant al oaspeţilor aflat, de la startul returului, şi în postura de antrenor secund al lui Ştefan Odoroabă, a marcat, în duelul cu Citeste mai departe

În propriul fief cu Tunariul. SC Popeşti se întoarce acasă

Derbiul ilfovean din C2 se va desfăşura pe arena grupării din Popeşti Leordeni Formaţia antrenată de Viorel Dinu va face cunoştinţă cu gazonul propriu pentru prima oară în acest sezon în partida de sâmbătă cu CS Tunari. Prima apariţie din retur, în calitate de gazdă, a găsit echipa din Popeşti Leordeni pe sinteticul de la Metaloglobus în jocul cu Agricola Citeste mai departe

Tunari fără gol. Eşec cu Progresul Spartac

Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a pierdut pe teren propriu disputa cu Progresul Spartac Progresul Spartac a demonstrat clar la Tunari că rezultatul partidei anterioare, 3-1 cu Rapid, nu a fost deloc întâmplător. Bucureştenii au făcut un joc consistent, aşa cum anunţau dealtfel înaintea confruntării, impunându-se de justeţe la Tunari. Cele două goluri ale victoriei grupării antrenate de Andrei Erimia Citeste mai departe