Posts Tagged ‘turneu’

Rapid Old Boys, din nou în acțiune! Turneu la Babadag

Rapid Old Boys va participa sâmbătă, 4 august la un turneu de fotbal organizat în orașul Babadag începând cu orele 16.00. La eveniment vor fi prezente 10 echipe: Rapid Old Boys, Chindia Tîrgoviște, No Problem Brașov, Mecanică Fină București, Granitul

Articolul Rapid Old Boys, din nou în acțiune! Turneu la Babadag apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Sorana Cîrstea, locul 57 WTA, a obținut calificarea în sferturi după un meci care a început joi seara, aproape de miezul nopții, și s-a încheiat vineri. Românca a învins-o pe belgianca Maryna Zanevska, locul 166 WTA, în două seturi,

Articolul BRD Bucharest Open, rezultatele optimilor de finală. Târziu în noapte, Sorana Cîrstea obține calificarea în sferturi la simplu! Alte patru românce ajung în semifinale la dublu apare prima dată în Sport Total FM.

„U” Cluj, debut cu victorie la turneul semifinal zonal de juniori. „Studenţii” au obiectiv calificarea în primele patru din ţară

Echipa de juniori a Universităţii Cluj, campioană în întrecerea U19 din Liga a IV-a Cluj, participă în acest weekend la unul din cele patru turnee semifinale zonale. Competiţia are loc la Carei, în Satu Mare, iar jucătorii lui Călin Sălăgean au început cu o victorie categorică. În această dimineaţă, micii „studenţi” s-au impus cu 5-2 […]

Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Nottingham!

Mihaela Buzărnescu, locul 30 WTA, a disputat miercuri, meciul din optimile turneului de la Nottingham, împotriva americancei Irina Falconi, locul 152 WTA, venită din calificări. Românca s-a impus cu scorul de 6-3, 5-7, 6-3, după două ore și opt minute

Articolul Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Nottingham! apare prima dată în Sport Total FM.

Ilie Năstase, prezent la evenimentul dedicat Simonei Halep și câștigării primului ei Grand Slam din carieră, a luat cuvântul pe Arena Națională și a făcut-o în stilul caracteristic. Fostul mare tenismen nu a ratat ocazia de a-i „înțepa” pe cei

Articolul Ilie Năstase, declarații senzaționale la evenimenul Simonei Halep: „Felicitări părinților, că Federația nu a ajutat-o”. Mesaj pentru români apare prima dată în Sport Total FM.

Articolul Ilie Năstase, declarații senzaționale la evenimentul Simonei Halep: „Felicitări părinților, că Federația nu a ajutat-o”. Mesaj pentru români apare prima dată în Sport Total FM.

Înscrierile pentru ediția din acest an a ”BRD Bucharest Open”, turneul WTA International găzduit, ca în fiecare vară, de Arenele BNR, s-au încheiat, iar pe lista jucătoarelor direct acceptate se află cinci din România: Mihaela Buzărnescu, Irina Begu, Sorana Cîrstea,

Articolul Simona Halep nu este pe lista jucătoarelor înscrise pe tabloul principal la BRD Bucharest Open 2018, dar organizatorii o așteaptă cu brațele deschise apare prima dată în Sport Total FM.

Sorana Cîrstea a abandonat în sferturile de finală de la Nurnberg

Sorana Cîrstea, locul 45 WTA, a disputat vineri, meciul din sferturile de finală ale turneului de la Nurnberg, împotriva americancei Alison Riske, ocupantă a locului 105 WTA. După ce a câștigat categoric primul set, scor 6-2, românca nu a mai dat

Articolul Sorana Cîrstea a abandonat în sferturile de finală de la Nurnberg apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a obținut a doua victorie a carierei din 9 dueluri cu Maria Șarapova și s-a calificat în finala turneului de la Roma. Duminică, liderul WTA o va întâlni pe Elina Svitolina, în reeditarea finalei de anul trecut de

Articolul Simona Halep dezvăluie cum a învins-o pe Șarapova: „Am schimbat tactica și totul a mers foarte bine!”. Ce spune despre adversara din finală apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Jucătoarea noastră câștigă setul decisiv cu 6-4 și meciul contra Mariei Șarapova, după aproape 2 ore și 30 de minute! În finala turneului de la Roma, Halep o va întâlni duminică pe ucraineanca Elina Svitolina. UPDATE / Simona Halep

Articolul Simona Halep se califică în finala turneului de la Roma după o victorie mare cu Maria Șarapova! apare prima dată în Sport Total FM.