Posts Tagged ‘turneul de la bucuresti’

UPDATE 21:15 / Irina Begu si Raluca Olaru s-au impus in doua seturi identice, cu scorul de 6-3, 6-3, in finala probei de dublu a turneului de la Bucuresti, invingand perechea Piter/Zanevska (Polonia/Belgia). Astfel, Begu devine dubla campioana la Bucuresti. UPDATE

The post Trofeele raman la Bucuresti! Irina Begu si Raluca Olaru au cucerit proba de dublu de la BRD Bucharest Open, dupa ce Begu a devenit campioana si la simplu appeared first on Sport Total FM.

Jucatoarea Ana Bogdan, locul 108 WTA, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului BRD Bucharest Open, trecand in turul doi de sportiva din Turcia, Cagla Buyukakcay, numarul 165 mondial, scor 6-4, 7-5. Ana Bogdan a castigat meciul in doua

The post Ana Bogdan s-a calificat in sferturile turneului Bucharest Open, iar Begu si Olaru sunt in semifinale la dublu! appeared first on Sport Total FM.

Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul II al turneului de la Bucuresti!

Alexandra Dulgheru a disputat marti, meciul din primul tur al turneului de la Bucuresti, impotriva bulgaroaicei Sesil Karatantseva, ambele jucatoare fiind venite din calificari. Romanca, aflata pe locul 294 WTA, a reusit s-o invinga pe sportiva clasata pe locul 231

The post Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul II al turneului de la Bucuresti! appeared first on Sport Total FM.

Elena-Gabriela Ruse a disputat marti, meciul din primul tur al turneului de la Bucuresti, impotriva bulgaroaicei Isabella Sinikova. Romanca si-a invins adversara in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-1, dupa 57 de minute de joc, si s-a calificat in

The post Elena-Gabriela Ruse s-a calificat in turul al doilea la Bucharest Open, iar Irina-Maria Bara a acces in sferturi, la dublu appeared first on Sport Total FM.

Irina Begu s-a calificat in turul al doilea al turneului de la Bucuresti!

Irina Begu a disputat marti, meciul din primul tur al turneului Bucharest Open, impotriva sportivei Ivana Jorovici din Serbia. Romanca s-a impus in doua seturi, cu scorul de 6-4, 6-1, dupa o ora si 23 de minute de joc, si

The post Irina Begu s-a calificat in turul al doilea al turneului de la Bucuresti! appeared first on Sport Total FM.