Posts Tagged ‘turul I’

Australian Open | Simona Halep și ceilalți șase sportivi români și-au aflat adversarii din primul tur

Australian Open, primul Grand Slam al anului 2019, debutează oficial luni, 14 ianuarie, odată cu meciurile din turul I. Simona Halep (1 WTA), Mihaela Buzărnescu (25 WTA), Sorana Cîrstea (84 WTA), Irina Begu (76 WTA), Ana Bogdan (81 WTA) și…Citeșt…

UPDATE / Mihaela Buzărnescu s-a impus în două seturi în fața chinezoaicei Qiang Wang, scor 6-2, 7-5, după o oră și jumătate de joc și s-a calificat în turul secund. UPDATE / Ana Bogdan părăsește și ea competiția după ce a

Articolul Rogers Cup / Sorana Cîrstea a trecut de Monica Niculescu. Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate prematur. Buzărnescu, așa cum ne-a obișnuit apare prima dată în Sport Total FM.

Monica Niculescu, locul 61 WTA, a fost învinsă marţi cu scorul de 6-4, 6-1 de japoneza Naomi Osaka, locul 18 WTA, în primul tur al turneului de la Wimbledon. Cu puţine meciuri în ultima perioadă, din cauza unei accidentări, românca

Articolul Monica Niculescu, învinsă fără drept de apel în primul tur. Rămânem cu patru românce la Wimbledon! apare prima dată în Sport Total FM.

Marius Copil, locul 94 ATP, a fost eliminat marți în turul I al turneului de la Wimbledon. Singurul român de pe tabloul principal a fost învins de olandezul Robin Haase, locul 43 ATP, scor 6-7 (0), 5-7, 6-4, 6-7 (4),

Articolul Marius Copil, eliminat în runda inaugurală la Wimbledon. Singurul român de pe tabloul masculin a pierdut după un meci maraton apare prima dată în Sport Total FM.

Ana Bogdan a pierdut dramatic în primul tur la Wimbledon

Ana Bogdan a fost prima reprezentată a țării noastre care a jucat marți la Wimbledon, în turul I. Românca, locul 59 WTA, a pierdut dramatic disputa cu spaniola Lara Arruabarrena, locul 88 WTA, scor 1-6, 6-3, 6-8, după două ore

Articolul Ana Bogdan a pierdut dramatic în primul tur la Wimbledon apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat în turul secund al turneului de la Roland Garros!

UPDATE / Simona Halep câștigă meciul cu scorul de 2-6, 6-1, 6-1 și se califică în turul secund al turneului de la Roland Garros, după o ora și 27 de minute de joc. UPDATE / Simona Halep s-a răzbunat și

Articolul Simona Halep s-a calificat în turul secund al turneului de la Roland Garros! apare prima dată în Sport Total FM.

Ana Bogdan se califică în turul doi la Roland Garros, unde o așteaptă un nume „greu”!

Ana Bogdan, numărul 66 WTA, a învins-o pe cehoaica Markete Vondrousova, locul 94 WTA, scor 6-3, 1-6, 6-4, după aproape două ore de joc și s-a calificat în turul secund de la Roland Garros. Sportiva noastră pornea din postură de

Articolul Ana Bogdan se califică în turul doi la Roland Garros, unde o așteaptă un nume „greu”! apare prima dată în Sport Total FM.

Irina Begu se califică după un meci maraton în turul secund la Roland Garros!

Irina Begu, locul 40 WTA, a învins-o după un meci epuizant pe slovaca Anna Karolina Schmiedlova, locul 77 WTA, scor, 6-4, 5-7, 9-7, în 3 ore și 19 minute! Românca de 27 de ani s-a calificat astfel în turul secund al

Articolul Irina Begu se califică după un meci maraton în turul secund la Roland Garros! apare prima dată în Sport Total FM.

Final de drum pentru Sorana Cîrstea la Roland Garros!

Sorana Cîrstea, locul 49 WTA, părăsește prematur turneul de Grand Slam de la Roland Garros. Românca de 28 de ani a fost eliminată în turul I, după ce a pierdut contra Dariei Gavrilova, locul 25 WTA, scor 6-4, 6-7, 3-6. Primul

Articolul Final de drum pentru Sorana Cîrstea la Roland Garros! apare prima dată în Sport Total FM.

Miercuri s-au disputat meciurile din turul I al Cupei Romaniei. In aceasta etapa au intrat in competitie cele 42 de castigatoare ale fazei judetene si 10 echipe care au evoluat in editia precedenta a Ligii 3. S-a disputat un total de

The post Rezultatele din turul I al Cupei Romaniei, editia 2017-2018. Echipele de traditie si-au invins la scor adversarele appeared first on Sport Total FM.