Posts Tagged ‘UEFA Nations League’

România, în Liga B a UEFA Nations League

În ședința Comitetului Executiv UEFA, care a avut loc azi, 24 septembrie 2019, la Ljubljana (Slovenia), s-a luat decizia de a se schimba formatul Ligii Națiunilor. În urma acestei modificări, România a urcat în Liga B! Liga Națiunilor UEFA va avea o no…

Muntenegru – România, de la 1-0 la 0-1 de la un an la altul

Reprezentativa de seniori a României a dat până la capăt în această toamnă semne de revenire și combativitate prin a încheia neînvinsă campania ediției de debut a UEFA Nations League, ba chiar cu o victorie în deplasare împotriva unei naționale pe care n-a depășit-o până acum, 0-1 (0-1) în Muntenegru grație șutului arădeanului Țucudean din afara careului și cu gazonul umed, balonul fiind scăpat în poartă în minutele dinaintea pauzei de goalkeeper-ul gazdelor.

The post Muntenegru – România, de la 1-0 la 0-1 de la un an la altul appeared first on sporttim.ro.

România egalează de două ori în Serbia din faze fixe

Reprezentativa de fotbal a României a remizat și în cel de-al doilea meci în interval de 72 de ore de la debutul la nivelul Seriei C în UEFA Nations League, 2-2 (1-0) în deplasare la o participantă în iunie la turneul final al Campionatului Mondial, Serbia, după 0-0 cu Muntenegru vineri la Ploiești.

The post România egalează de două ori în Serbia din faze fixe appeared first on sporttim.ro.