Posts Tagged ‘valentin suciu’

ASU Politehnica a avut maximă eficiență într-o săptămână grea, câștigând cu 1-0 împotriva nou-promovatelor atât restanța de marți de la Buzău cât și astăzi de la ora 14 pe ”Știința”, cu AFK Csikszereda, debut perfect pe banca tehnică a timișorenilor pentru noul antrenor principal Octavian Benga, după ce succesul din urmă cu 4 zile era repurtat cu interimarul Foale la cârmă. Încă o victorie într-un duel ”de 6 puncte”, dat fiind că harghitenii se aliniau pe ”Știința” cu unul mai puțin la zestre decât alb-violeții, învingători într-un meci din jumătatea secundă a ierarhiei Ligii 2 grație loviturii de cap a lui Ignea din minutul 49: 1-0 (0-0).

The post Benga, debut de succes: ASU Politehnica – Csikszereda 1-0. ”Ne-a influențat ceea ce am pregătit tactic” Suciu: ”N-avem marcatorul, ne costă etapă de etapă” + FOTO appeared first on sporttim.ro.

Ripensia conduce de două ori în prima parte dar e egalată pe final din 11 metri

Specialistă a finalurilor de meci, Ripensia s-a văzut de astă dată egalată în ultimele minute ale deplasării de astăzi în Harghita, din cadrul etapei a VII-a în Liga 2, nou-promovata din Miercurea Ciuc salvând la potou un punct din lovitură de la 11 metri, printr-un nou introdus. Chiar și așa, timișorenii au izbutit a doua remiză consecutivă afară în eșalonul secund, după cea de la Călărași, unde egalau pe final și marcau din nou în prelungiri, fără ca golul să fie atunci validat, nou punct în jumătatea estică a țării prin care au ținut-o la 3 puncte în urmă pe AFK Csikszereda: 2-2.

The post Ripensia conduce de două ori în prima parte dar e egalată pe final din 11 metri appeared first on sporttim.ro.

AFK Csikszereda, academia care dă juniori la două naționale!

Academia lui Hagi are rivali în secuime. Cu o investiție de câteva milioane de euro în ultimii ani, AFK Miercurea Ciuc (Csikszereda, în maghiară) a obținut sezonul trecut primul trofeu major, titlul național la juniori U17. Finala s-a disputat chiar

Articolul AFK Csikszereda, academia care dă juniori la două naționale! apare prima dată în Sport Total FM.

Juventus Bucuresti a obtinut prima victorie din acest sezon chiar in fata fostei colege de esalon secund, Sepsi Sfantu Gheorghe, scor 2-1, pe Stadionul „Ilie Oana” din Ploiesti. Golul decisiv a fost marcat de catre Mazarache, iar covasnenii au acuzat

The post Vali Suciu, dupa infrangerea cu Juventus: „Cred ca avem probleme cu viata extrasportiva a jucatorilor. Daca se adevereste, nu vor mai ramane in lotul nostru” appeared first on Sport Total FM.