Posts Tagged ‘valeriu răchită’

Au rămas fără regizor. Răchită deplânge absența lui Bustea

Sportul Snagov a acuzat în ultimele runde o absență importantă în lotul lui Valeriu Răchită Ilfovenii au cedat, scor 0-2, pe terenul liderului Hermanstadt Sibiu după un joc modest prestat de Alexandru Radu și compania. Cu precădere în prima repriză terenul s-a înclinat către poarta lui Fila care s-a văzut pus serios pus la lucru. ”Ne-a fost teamă, parcă, în Citeste mai departe

Răchită vine cu precizări. ”Am propus amânarea meciului cu ASU Poli”

Meciul dintre Sportul Snagov și ASU Poli Timișoara s-a desfășurat pe un teren impracticabil Starea precară a câmpului de joc în partida dintre Sportul Snagov și ASU Poli Timișoara l-a determinat pe antrenorul oaspeților, Bogdan Andone, să acuze în termeni duri condițiile asigurate de gazde. Replica din tabăra ilfoveană a venit din partea managerului general Valeriu Răchită. ”A plouat, înaintea Citeste mai departe

EXCLUSIV / Valeriu Rachita: „Ma asteptam ca UTA sa domine campionatul”

Valeriu Rachita, antrenorul formatiei Sportul Snagov, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, dupa victoria la limita obtinuta in deplasare la Braila, scor 1-0 in fata Daciei Unirea, in cadrul etapei a saptea a Ligii a II-a. Tehnicianul s-a

The post EXCLUSIV / Valeriu Rachita: „Ma asteptam ca UTA sa domine campionatul” appeared first on Sport Total FM.

Un oltean la Sportul Snagov. Debut pentru Alin Manea

Valeriu Răchită a continuat seria implanturilor de jucători la echipa pe care o antrenează Partida cu Dunărea Călăraşi a însemnat şi debutul lui Alin Manea în formula de echipă a Sportului Snagov. Tânărul mijlocaş care aparţine de CS U Craiova s-a mai aflat, în această vară, şi în atenţia unei grupări de prim eşalon, Juventus Bucureşti. Până la urmă Snagovul Citeste mai departe

(FOTO) Înfrângere la limită pentru trupa lui Valeriu Răchită

Sportul Snagov a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației Dunărea Călărași, contând pentru etapa a șasea a Ligii a II-a. În prima repriză, Munteanu putea deschide scorul în minutul 20, dar mingea a trecut peste poarta lui Cezar Lungu. Până la pauză, cele două adversare nu au reușit să marcheze, astfel că, partida a fost decisă în partea Citeste mai departe

Valeriu Răchită, după punctul obținut la Târgu Mureș: „Am văzut un fotbal plăcut, cu multe ocazii”

Valeriu Rachita, antrenorul formatiei Sportul Snagov, a vorbit dupa punctul obtinut in partida disputata cu ASA Targu Mures in cadrul etapei a cincea a Ligii a II-a, scor 1-1, si s-a declarat multumit de prestatia jucatorilor sai. „Este un punct castigat in deplasare, dar cei care au batut in deplasare sunt cu adevarat performeri. Am vazut un fotbal placut, cu Citeste mai departe

Noutăți pe bandă rulantă. Patru jucători noi pentru Răchită

Sportul Snagov a completat startul bun luat în campionat prin victoria cu CS Afumați Trupa antrenată de Valeriu Răchită se află în grafic după succesul cu 2-0 realizat în disputa de pe teren propriu cu CS Afumați. Managerul general al echipei care joacă la Ghermănești anunța că procesul de primenire a lotului este unul permanent și se ține de cuvânt. Citeste mai departe

Răchită acuză arbitrajul: ”Din acel moment s-a rupt totul!”

Ripensia i-a pricinuit Sportului Snagov întâiul eșec în noul campionat al Ligii 2, 2-0 (2-0) în etapa a treia, însă cunoscutul antrenor principal al vizitatorilor, Valeriu Răchită, a pus tranșant sub lupă maniera de arbitraj, cu o referire de ansamblu asupra acestui aspect.

The post Răchită acuză arbitrajul: ”Din acel moment s-a rupt totul!” appeared first on sporttim.ro.

Se caută fundaşi. Sportul Snagov mai aduce un apărător

Sportul Snagov a avut un start bun de campionat odată cu cele patru puncte acumulate după două meciuri Valeriu Răchită a plecat la drum cu doar 16 jucători înscrişi pe lista oficială a meciului cu Luceafărul Oradea. Partida următoare, cu CS Baloteşti, adjudecată la limită, 1-0, a mai adus un jucător nou în efectivul snagovenilor. Raul Crişan a debutat cu Citeste mai departe

Egal răsplătit. Jucătorii Sportului Snagov vor fi premiaţi

Sportul Snagov a depăşit aşteptările în primul meci al sezonului în eşalonul secund Disputa dintre o echipă gazdă solidă, pe toate planurile, şi Sportul Snagov, care încă se caută, îi aşeza pe jucătorii antrenaţi de Cornel Ţălnar în postura de mari favoriţi. Lucrurile părea să stea bine în tabăra orădeană după reuşita golgeterului Marius MATEI şi a irosirii multor situaţii Citeste mai departe