Posts Tagged ‘vali ivan’

Popeștiul a ajuns lângă podium. Un punct până la obiectiv

SC Popești Leordeni parcurge la nivel optim minireturul în Liga a III-a Ilfovenii au traversat cu un punct important o deplasare dificilă pe terenul Gloriei Albești. Echipa antrenată de Valentin Ivan arată, clar, acum, în partea secundă a competiției, la nivelul dorit de responsabilii grupării. Neînvinși în miniretur cei de la Popești Leordeni așteaptă, acum, cu încredere, duelul de sâmbătă Citeste mai departe

Un pas până la podium. Locul 3, ținta Popeștiului

SC Popești Leordeni a continuat parcursul excelent din miniretur O nouă victorie, în deplasare, 1-0 la Recolta Gheorghe Doja, gol Onțel, și SC Popești Leordeni a completat bilanțul excelent din debutul minireturului. Consecința este vizibilă și în clasamentul la zi unde trupa ilfoveană a avansat convingător până în preajma podiumului. Dealtfel, obiectivul sezonului pentru gruparea antrenată de Vali Ivan este Citeste mai departe

Onțel, Onțel, Onțel… Popeștiul și-a regăsit omul de gol

SC Popești Leordeni are un excelent început de miniretur în Liga a III-a Bilanțil primelor trei runde de la reluarea întrecerii putea fi unul maxim pentru ilfoveni care au irosit, în prelungiri, la Oltenița, două puncte importante după ce gazdele au egalat în minutul 40 al meciului. Punctele acumulate de SC Popești Leordeni au un numitor comun în atacantul Cristian Citeste mai departe

Pe mâna atacanților. Succes la scor pentru SC Popești Leordeni

SC Popești Leordeni a obținut o victorie la scor în partida de debut în minireturul Ligii a III-a Meci la îndemâna gazdelor, la Popești Leordeni, în jocul organizatorilor cu garnitura secundă a Viitorului Constanța. În vervă la prima apariție oficială din noul sezon ilfovenii au câștigat clar, scor 3-0, la capătul unui joc care i-a adus în prim plan pe Citeste mai departe

Eșec pentru SC Popești Leordeni. Victorie pentru Andrei Erimia

Cele două divizionare C au oferit o dispută amicală interesantă. Meci spectaculos pe arena Progresului Spartac în disputa echipei locale cu o colegă de eșalon, SC Popești Leordeni. Gazdele, cu Andrei Erimia pe banca tehnică, s-au impus clar, 2-0, cu golurile marcate de Giovani Petcu, în minutul 4, și Lixandru în minutul 60. Ilfovenii au răams cu satisfacția că au Citeste mai departe

Scor cu Sporting. Victorie clară pentru SC Popești Leordeni

Gruparea antrenată de Vali Ivan a susținut o nouă partidă de verificare Testul cu o altă divizionară C, Sporting Roșiorii de Vede, nu le-a pus niciun fel de probleme jucătorilor antrenați de Vali Ivan. A ieșit un succes la scor pentru ilfovenii care au câștigat de o manieră categorică. Popeștiul a confirmat succesul precedent, 2-0 cu CS Afumați, trecând, acum, Citeste mai departe

Victorie cu liderul. SC Popeşti Leordeni s-a împus în amicalul cu CS Afumaţi

Liderul detaşat din C3 a susţinut astăzi un prim meci de verificare Startul jocurilor amicale nu a fost deloc pe placul lui Vasile Neagu, antrenorul echipei CS Afumaţi. Liderul din C3 a cedat, pe sinteticul de la Popeşti Leordeni, scor 0-2, în disputa cu echipa locală. Trupa antrenată de Vali Ivan a deschis scorul prin Pătraşcu şi a majorat diferenţa, Citeste mai departe

Start și la Popești Leordeni. Stabilitate la toate nivelurile

SC Popești Leordeni și-a reluat pregătirile în vederea părții secunde a campionatului O altă formație ilfoveană care și-a reluat antrenamentele în perspectiva returului este SC Popești Leordeni. Sub conducerea aceluiași staff tehnic lotul nu cunoaște schimbări radicale. Pregătirile se vor desfășura doat în localitate în condițiile în care SC Popești Leordeni dispune, acum, de un teren sintetic de cea mai Citeste mai departe

Pregătiri doar acasă. Fără cantonament pentru SC Popești Leordeni

Echipele de Liga a III-a analizează în această perioadă programul din anul următor Vacanța este la ea acasă peste tot în Liga a III-a. Dacă jucătorii se află, binemeritat, în perioada de odihnă, antrenorii și, cu precădere, conducătorii fac planuri pentru abordarea anului următor. SC Popești Leordeni, departe de pretenții în prima parte a întrecerii, se va pregăti doar pe Citeste mai departe

Cine rezolvă atacul. Credit pentru tandemul Neață-Onțel

SC Popești Leordeni nu a avut deloc parcursul așteptat în prima parte a sezonului Sincopele neașteptate ale echipei conduse de Valentin Ivan au dus la o nouă clasare departe de pretențiile afișate la startul campionatului. Cauzele, multiple, au fost analizate minuțios de conducerea clubului care caută, pentru retur, cele mai bune soluții. Atacul, creditat ca un compartiment valoros la startul Citeste mai departe