Posts Tagged ‘Vasile Neagu’

De la FCSB, la Afumați. Duel interesant în Ilfov

CS Afumați rămâne principala contracandidată a Rapidului în lupta pentru promovare Ilfovenii au câștigat clar, 3-0, la Cernavodă, și se concentrează, acum, pe ultima apariție acasă din prima parte a campionatului. Testul cu Progresul Spartac este unul interesant și vine în compania unei echipe care a jucat, amical, la finalul săptămânii trecute, cu FCSB. După ce a trecut de Slobozia, Citeste mai departe

Se joacă Bragadiru-CS Afumați? Incertitudine pe ”Magnetica”

Programul etapei cu numărul VI din C2 cuprinde și jocul dintre CSO Bragadiru și CS Afumați Partida este programată pentru sâmbătă, pe stadionul Electromagnetica, dar desfășurarea ei este incertă la acest moment. Gruparea condusă de la startul campionatului de Dumitru Tudor nu a organizat meciul precedent, cu CSM Oltenița, și omul de fotbal și-a anunțat plecarea de la echipa ilfoveană Citeste mai departe

Vasile Neagu, antrenorul formației CS Afumați, a revenit în studioul Sport Total FM, în calitate de invitat al emisiunii „Trafic Sport”, moderată de către Horațiu Sima și Ionel Luțan. Echipa ilfoveană a obținut trei victorii și un egal în cele

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Vasile Neagu, în studioul Sport Total FM: „Dacă eram în Liga a II-a, eram pe locul 3 sigur” apare prima dată în Sport Total FM.

El este cel mai longeviv antrenor din primele două ligi!

De 8 ani la CS Afumați, Vasile Neagu a preluat formația ilfoveană din Liga a IV-a și vrea să o promoveze în primul eșalon. Momentan, echipa sa ocupă locul 5 în liga secundă, la 10 puncte de locul de baraj.

Articolul El este cel mai longeviv antrenor din primele două ligi! apare prima dată în Sport Total FM.

Ripensia a întors scorul și Afumațiul a pierdut cele trei puncte

CS Afumați a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva formației Ripensia Timișoara, contând pentru etapa cu numărul 32 din Liga a II-a. Ilfovenii au deschis scorul încă din minutul 12, prin reușita lui Ștefan Vasile, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru Afumați. În partea secundă a jocului, Dumiter a restabilit egalitatea în minutul 49 și a reaprins Citeste mai departe

Ilfovenii, dezamăgiți de arbitraj și salvați de Marinescu: „Portarul a fost adversarul arbitrului”

CS Afumați a remizat sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1 cu Știința Miroslava, în cadrul etapei cu numărul 29 a Ligii a II-a. Olariu a deschis scorul pentru ilfoveni încă din minutul 6, iar Buhăcianu a restabilit egalitatea în minutul 33 și a închis jocul la scorul de 1-1. În partea secundă a jocului, echipele s-au ales cu câte un Citeste mai departe

CS Afumați n-a izbutit să smulgă un prim punct în deplasările din 2018 nici pe ”Știința” din Timișoara, unde s-a văzut condusă chiar din minutul 1, primind apoi încă un gol de la un jucător, Nicolae, cooptat de ”violeți” din zona capitalei, ilfovenii doar reducând din handicap înaintea pauzei, fără însă a evita cel de-al treilea eșec consecutiv pe terenuri adverse, după cele din 10 și 25 martie, la Călărași și Șiria.

The post CS Afumați în zodia lui 2-1, ca și la Călărași și Șiria. Marian Petre: ”Niciodată n-am început așa slab” appeared first on sporttim.ro.

CS Afumați a pierdut la limită meciul cu UTA

CS Afumați a disputat duminică, la Șiria, meciul împotriva formației UTA Arad, contând pentru etapa cu numărul 26 a Ligii a II-a. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 14, prin reușita lui Ștefan Vasile, dar gazdele au restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin golul marcat de Buia. Astfel, cele două formații au intrat la vestiare la scorul de 1-1. Citeste mai departe

Vasile Neagu, antrenorul formației CS Afumați, a revenit în studioul Sport Total FM, miercuri, în calitate de invitat al emisiunii „Trafic Sport”, moderată de Horațiu Sima și Ionel Luțan. Gruparea ilfoveană ocupă locul 4 în clasamentul Ligii a II-a, având

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Vasile Neagu, la Sport Total FM: „Le promitem celor de la Călărași că încă se mai joacă campionatul” apare prima dată în Sport Total FM.

Afumațiul merge la Moreni. Amical cu Flacăra

CS Afumați va bifa o victorie la masa verde în etapa care urmează la nivelul eșalonului secund Afumațiul a pierdut la limită, 1-2, la Călărași, o dispută cu Dunărea condimentată de multe evenimente importante. Oaspeții au deschis scorul, din lovitură de pedeapsă transformată de Mugurel Dedu și au fost egalați, în același mod, de reușita lui Valentin Alexandru survenită înaintea Citeste mai departe