Posts Tagged ‘Vasile Neagu’

Se repetă istoria? Afumațiul forțează promovarea în retur

CS Afumați staționează în spatele liderului Unirea Slobozia la jumătatea întrecerii în C2 Evoluțiile echipei din Afumați au fost, în linii mari, cele așteptate în prima parte a sezonului în C2. Cu un punct în spatele liderului Unirea Slobozia, după epuizarea partidelor din turul întrecerii, ilfovenii pregătesc asaltul către promovare în returul campionatului. ”Poate că istoria se va repeta exact Citeste mai departe

Odihnă lângă lider. CS Afumați s-a apropiat de Slobozia

CS Afumați și-a fructificat șansa de a obține trei puncte scontate în ultima apariție din turul campionatului Formația din Afumați a avut nevoie de repriza secundă a disputei cu FCSB 2 pentru a se apropia de o victorie așteptată. Experimentatul mijlocaș Răzvan Avram a deschis, din penalty, în primele minute ale reprizei, drumul către o victorie conturată, apoi, de golul Citeste mai departe

Recoltă bogată pentru Afumaţi. Succes clar la Gheorghe Doja

Echipa antrenată de Vasile Neagu a făcut scor în deplasarea de la Gheorghe Doja O echipă nou promovată în Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja, nu a putut emite pretenţii în faţa unei formaţii ilfovene puternice, bine ancorată în drumul către revenirea în eşalonul secund. CS Afumaţi a depăşit şi impedimentele legate de starea precară a câmpului de joc şi Citeste mai departe

Trezirea după pauză. Repriză excelentă pentru Afumați

CS Afumați a avut parte de o repriză secundă perfectă în disputa cu Metalul Buzău La capătul primei reprize echipa din Buzău confirma statutul de care s-a bucurat în acest sezon în disputele din deplasare. Gazdele deschideau scorul prin Costi Ispir, cu un autogol, în timp ce Mihalache restabilea, la scurt timp, rezultatul primei reprize. Actul secund a adus o Citeste mai departe

Afumaţi rămâne pe podium. Remiză albă la Ianca

CS Afumaţi s-a întors cu un singur punct din deplasarea de la Ianca Meciul ilfovenilor cu trupa brăileană a fost, aşa cum se aştepta, unul deschis oricărui rezultat. În ciuda unor bune oportunităţi, de ambele părţi, partida s-a încheiat la egalitate, 0-0. Formaţia lui Vasile Neagu a cedat, în aceste condiţii, locul secund călărăşenilor de la Mostiştea Ulmu învingători, scor Citeste mai departe

Impuls ofensiv. Atacul, arma forte la Afumaţi

Echipa antrenată de Vasile Neagu a obţinut o nouă victorie concludentă CS Afumaţi s-a impus clar, 5-0, în disputa de pe teren propriu cu Dacia Unirea Brăila confirmând perioada fastă pe care o traversează formaţia antrenată de Vasile Neagu. Forţa ofensivă a ilfovenilor a ieşit, din nou, clar, în relief confirmând şi cu acest prilej faptul că atacul merge la Citeste mai departe

Un set la Medgidia. Sprint ofensiv pentru CS Afumați

Gruparea antrenată de Vasile Neagu a arătat bine și în deplasarea de la Medgidia Trupa gazdă caută să își creioneze un parcurs cel puțin mulțumitor în campionat în condițiile în care echipa se bucură de condiții cel puțin decente. Partida cu CS Afumați a tăiat, din start, aripile gazdelor care au trebuit să aplaude, la final, un convingător succes la Citeste mai departe

Distracţie pentru Afumaţi. Borcea, ridiculizată în Ilfov

CS Afumaţi a oferit o prestaţie consistentă în duelul cu Agricola Borcea Cu un singur punct acumulat într-o dublă de foc, în deplasările de la Slobozia şi Tunari, jucătorii de la CS Afumaţi s-au descătuşat în confruntarea cu modesta trupa din Borcea. A rezultat un adevărat iureş ofensiv către buturile adverse materializat prin nu mai puţin de opt goluri marcate Citeste mai departe

Derbi la Slobozia. Meciul turului de campionat pentru CS Afumaţi

Etapa care urmează în C2 aduce derbiul dintre ocupantele primelor două locuri Meci important pentru stabilirea campioanei de toamnă în C2, la Slobozia, în cadrul etapei cu numărul 8 din acest sezon. Unirea din localitate, grupare cu un ţel précis în acest sezon, atacarea promovării în eşalonul secund, întâlneşte principala contracandidată, CS Afumaţi. Echipa antrenată de Vasile Neagu are, la Citeste mai departe