Posts Tagged ‘Vasile Neagu’

Totul pentru primul loc. CS Afumaţi împrumută de la Viitorul.

CS Afumaţi va miza în returul campionatului şi pe un tânăr jucător de la Viitorul Constanţa Echipa condusă de Vasile Neagu caută, în aceste zile, să îşi contureze lotul pentru abordarea părţii secunde a campionatului. La un singur punct în spatele liderului Unirea Slobozia, la jumătatea întrecerii, ilfovenii debutează în retur cu un derbi în compania ocupantei locului trei, Mostiştea Citeste mai departe

CS Afumați și-a reluat pregătirile. Cu gândul la primul loc

CS Afumați și-a reluat pregătirile în vederea returului de campionat Vasile Neagu a pus capăt vacanței la Afumați conducând primele antrenamente din acest an. Readaptarea la efort este tema principală până la primele amicale antamate în compania Concordiei Chiajna și a unei colege de eșalon, CS Tunari. ”Vor fi ceva schimbări, la ambele capitole, în aceste zile. Conturăm datele, din Citeste mai departe

Mișcări de trupe la Afumați. Neagu mută la ambele capitole

CS Afumați va recurge la câteva mutări interesante în această vacanță competițională Cea mai bine clasată formație ilfoveană la jumătatea întrecerii din Liga a III-a este CS Afumați. Cu un singur punct în spatele liderului Unirea Slobozia, la capătul primei jumătăți a campionatului, în C2, ilfovenii au speranțe justificate că pot trece primii linia de sosire la finalul întrecerii. ”Ca Citeste mai departe

Se repetă istoria? Afumațiul forțează promovarea în retur

CS Afumați staționează în spatele liderului Unirea Slobozia la jumătatea întrecerii în C2 Evoluțiile echipei din Afumați au fost, în linii mari, cele așteptate în prima parte a sezonului în C2. Cu un punct în spatele liderului Unirea Slobozia, după epuizarea partidelor din turul întrecerii, ilfovenii pregătesc asaltul către promovare în returul campionatului. ”Poate că istoria se va repeta exact Citeste mai departe

Odihnă lângă lider. CS Afumați s-a apropiat de Slobozia

CS Afumați și-a fructificat șansa de a obține trei puncte scontate în ultima apariție din turul campionatului Formația din Afumați a avut nevoie de repriza secundă a disputei cu FCSB 2 pentru a se apropia de o victorie așteptată. Experimentatul mijlocaș Răzvan Avram a deschis, din penalty, în primele minute ale reprizei, drumul către o victorie conturată, apoi, de golul Citeste mai departe

Recoltă bogată pentru Afumaţi. Succes clar la Gheorghe Doja

Echipa antrenată de Vasile Neagu a făcut scor în deplasarea de la Gheorghe Doja O echipă nou promovată în Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja, nu a putut emite pretenţii în faţa unei formaţii ilfovene puternice, bine ancorată în drumul către revenirea în eşalonul secund. CS Afumaţi a depăşit şi impedimentele legate de starea precară a câmpului de joc şi Citeste mai departe

Trezirea după pauză. Repriză excelentă pentru Afumați

CS Afumați a avut parte de o repriză secundă perfectă în disputa cu Metalul Buzău La capătul primei reprize echipa din Buzău confirma statutul de care s-a bucurat în acest sezon în disputele din deplasare. Gazdele deschideau scorul prin Costi Ispir, cu un autogol, în timp ce Mihalache restabilea, la scurt timp, rezultatul primei reprize. Actul secund a adus o Citeste mai departe

Afumaţi rămâne pe podium. Remiză albă la Ianca

CS Afumaţi s-a întors cu un singur punct din deplasarea de la Ianca Meciul ilfovenilor cu trupa brăileană a fost, aşa cum se aştepta, unul deschis oricărui rezultat. În ciuda unor bune oportunităţi, de ambele părţi, partida s-a încheiat la egalitate, 0-0. Formaţia lui Vasile Neagu a cedat, în aceste condiţii, locul secund călărăşenilor de la Mostiştea Ulmu învingători, scor Citeste mai departe

Impuls ofensiv. Atacul, arma forte la Afumaţi

Echipa antrenată de Vasile Neagu a obţinut o nouă victorie concludentă CS Afumaţi s-a impus clar, 5-0, în disputa de pe teren propriu cu Dacia Unirea Brăila confirmând perioada fastă pe care o traversează formaţia antrenată de Vasile Neagu. Forţa ofensivă a ilfovenilor a ieşit, din nou, clar, în relief confirmând şi cu acest prilej faptul că atacul merge la Citeste mai departe