Posts Tagged ‘Voinea’

Teama de a nu pierde în fața unei colege de suferință din zona minată a clasamentului a dominat duelul de miercuri după-amiază dintre CS Pandurii Lignitul și Ripensia, pe locuri de retrogradare la startul rundei intermediare din Liga 2, risipa de efort fiind semnificativă dar realizările puține iar precizia în suferință. A rezultat un draw alb, ca o ironie în cazul oponentelor având printre cele mai fragile apărări din campionat, cu 22 respectiv 19 goluri încasate, mai puține doar decât Daco-Getica și Sportul Snagov, în cazul timișorenilor fiind chiar prima reprezentație din ediția în curs a diviziei secunde fără gol primit.

The post Ripensia ratează victoria pe sinteticul gorjean dar bifează primul joc din tur fără gol primit appeared first on sporttim.ro.

Ripensia se retrage după pauză și nu menține avantajul pe Cluj Arena

Ripensia a crescut semnificativ în joc față de precedenta deplasare, pierdută la începutul săptămânii trecute cu 1-0 la Constanța, astăzi izbutind poate cea mai bună repriză în sezonul în curs, din capul locului bine articulată și constant eficientă în prima parte a meciului de la ora 13 de pe ”Cluj Arena”, unde a condus la pauză, retrăgându-se însă în bloc și prematur, ceea ce nu i-a asigurat al doilea triumf pe același gazon în acest an în dauna Universității Cluj, care a egalat-o în cele din urmă, după un corner: 1-1 (0-1).

The post Ripensia se retrage după pauză și nu menține avantajul pe Cluj Arena appeared first on sporttim.ro.

Roșu-galbenii au încheiat cu bine o săptămână chiar grea, câștigând la revenirea acasă și în campionat după două deplasări lungi din care se alegeau cu un unic punct. Depășirea ”lanternei roșii” fără victorie era obligatorie, și s-a conturat în cele din urmă mai clar decât o arată scorul, timișorenii păcătuind din plin la finalizare: Ripensia Timişoara – Sportul Snagov 3-1 (0-1).

The post Condusă la pauză de codașă, Ripensia trece în avantaj cu om în plus: 3-1 cu Sportul Snagov. FOTO appeared first on sporttim.ro.

Această etapă de la mijlocul returului seriei vestice i-a fost favorabilă lui CSM Școlar Reșița, care s-a instalat pe primul loc, chiar dacă o despart doar patru puncte de ocupanta locului cinci, fostul lider, Gloria Cermei. Euforia acestei poziții i-a costat mult pe cei de la Cermei, care au coborât patru locuri în clasament în două etape. Iar la mijlocul cvintetului fruntaș s-a menținut ACS Dumbrăvița, care a reușit un punct în extremis după un meci cu multe evenimente în deplasarea de la Chișineu Criș și a încheiat astfel invincibilă seria de 3 partide într-o săptămână.

The post Frustrare, nervi mulți, fotbal puțin: Crișul Chișineu Criș – ACS Dumbrăvița 1-1 (1-0) appeared first on sporttim.ro.