Posts Tagged ‘vointa crevedia’

Voinţa de a continua. Selecţii la Crevedia

Voinţa Crevedia caută jucători pentru a completa lotul de seniori în perspectiva noului sezon Voinţa Crevedia încearcă să ofere un restart activităţii fotbalistice de la această grupare în perspectiva viitorului sezon fotbalistic. Oficialii formaţiei caută, în acest sens, tineri dornici să evolueze într-un cadru bine pus la punct din toate privinţele. Se vor face, în perioada următoare, selecţii pentru echipa Citeste mai departe

(FOTO) INCREDIBIL! Progresul Spartac a întors scorul și a promovat în Liga a III-a!

După ce a pierdut meciul tur la masa verde în fața formației Voința Crevedia, Progresul Spartac a reușit să întoarcă scorul pe terenul dâmbovițenilor și să promoveze în Liga a III-a. Gazdele au deschis scorul după prima jumătate de ora a acestei partide prin reușita lui Șerban, dar după doar cinci minute, Nechita a restabilit egalitatea. La doar două minute Citeste mai departe

Progresul Spartac, sancționată în urma meciului tur cu Crevedia

Federația Română de Fotbal a anunțat că, în urma incidentelor de la meciul tur a barajului de promovare în Liga a III-a, clubul Progresul Spartac va fi sancționat și va pierde la masa verde. Potrivit site-ului oficial al FRF, echipa bucureșteană a primit o amendă de 1100 lei și a pierdut meciul cu scorul de 3-0 la masa verde, după Citeste mai departe