Posts Tagged ‘zilei’

Someşul Gilău, victoria zilei în Liga a IV-a. Triteniul a făcut scor cu Mintiu, iar Iclodul nu a avut probleme cu „lanterna roşie”

Etapa a 14-a a Ligii a IV-a a continuat cu încă trei meciuri sâmbătă, cel mai dramatic fiind la Gilău. Acolo, Someşul s-a impus cu 3-2 în faţa celor de la Sporting Apahida, după un gol marcat în minutul 90 de Alex Gherman. Victoria gilăuanilor a fost cu atât mai importantă, ea venind după ce […]

Unirea Dej 2, performera zilei în Liga a IV-a. Someşul Dej s-a impus clar cu Armenopolis, iar Mintiul şi Mihai Viteazu, victorii la scor identic

Etapa a şaptea a Ligii a IV-a s-a încheiat duminică după-amiază, cu trei meciuri jucate în zona Dejului. De dimineaţă a fost şi Viitorul Soporu de Câmpie-Arieşul Mihai Viteazu, scor 0-3. Performera zilei este însă Unirea Dej 2, care a învins-o pe Unirea Triteni cu 2-1, golul decisiv fiind marcat în minutul 90+3. A fost […]