Sporting Apahida, victorie la Mintiu-Gherlii după o repriză secundă animată. Cum arată clasamentul după 20 de etape

Sporting Apahida a câştigat ultimul meci al etapei a 20-a din Liga a IV-a, 2-1 la Mintiu Gherlii.

Jocul de pe terenul Vulturului a fost decis doar în a doua repriză, la pauză scorul fiind 0-0.

Oaspeţii au intrat în avantaj la cinci minute după pauză, datorită golului marcat de Raul Cîmpean din penalty, după care Dragoş Oltean a dat golul meciului. Jucătorul Mintiului a egalat printr-un şut de la aproximativ 20 de metri, însă apahidenii au preluat din nou conducerea, după ce Porumb a înscris din poziţie unu la unu cu portarul.

Gazdele au terminat în atac meciul, dar imprecizia la finalizare şi ultima pasă le-a lipsit jucătorilor lui Lucian Roman, care au pierdut toate meciurile jucate în 2018. Sporting încă nu a pierdut în acest an, dar are şi un meci mai puţin disputat.

Mai jos puteţi vedea cum arată clasamentul după etapa a 20-a.