Sporting Roșiori a terminat la egalitate azi iar FCM Alexandria a învins

sporting rosiori 1Sporting Rosiori a jucat azi împotriva echipa CSU Craiova 2, în deplasare, un amical ce s-a disputat pe stadionul Extensiv din Craiova. Scorul a fost de 1-1 după ce gazdele au deschis scorul în minutul 54, echipa noastra revenind și înscriind prin Bogdanovici în minutul 73.

Sporting Roşiori: Busca – Voicu, Latea, Pislaru, Uritu – Fieraru, Ivanica, Bogdanovici, Brinceanu – Bira, Velica.

Au mai intrat: Angeru, David, Cercel, Rat, Ghighilicea.

––––––––––––––––––––––––––––––––––

Tot astăzi a jucat și FCM Alexandria cu echipa AS Milcov. Formația antrenată de Romică Ciobanu s-a impus clar, cu scorul de 6-1, prin golurile marcate de Floricel din penalty, Calofir 2, Mitran, Călin și Oprescu. De remarcat ambele goluri înscrise de Calofir care au fost foarte frumoase și reușita ex-dinamovistului Oprescu care a înscris un gol din 20 de metri direct în vinclu.

FCM Alexandria: Cristică – Vîrtej, Floricel, Gheorghe, Terci, Radu, Mitran, Vîlcică, Desculțu, Calofir, Călin

Au mai jucat: Olteanu, Boșoteanu, Ciocoteală, Sîrbu, Calin, Marin Antonio de la Metalul Peretu, Barbălată și Oprescu

Următoarele meciuri pentru formația din Alexandria vor fi cu Popești Leordeni miercuri acasa și returul meciului în deplasare sâmbătă.