Ediția 2017-2018 a Diviziei D Timiș a demarat printr-un succes al gazdelor, conturat vineri seară grație reușitelor exclusiv din repriza a II-a: Pobeda Dudeştii Vechi – CSM II Lugoj 4-1 (0-0) în uvertura etapei I dar și a campionatului.

După o primă repriză albă a ridicării de cortină de pe arena ”Hristo Stoichkov”, în mitanul secund ”bulgarilor” le-a priit de minune la lumina reflectoarelor, reuşind să răstoarne rezultatul după ce în minutul 54 Darius Grega deschidea scorul pentru echipa secundă a Lugojului.

Pobeda, care a aliniat noile achiziții Berceanu, Demian, Pleșcan și Bogdan, a izbutit în cele din urmă să învingă chiar la trei goluri diferenţă, deși fără antrenorul-jucător Daniel Vasilcin în teren, dat fiind faptul că mai avea de ispășit o etapă de suspendare, din campionatul trecut, de la echipa a doua.

Totuşi, a apelat în schimb de pe margine la schimbări cât se poate de inspirate, introducerea lui Adelin Oboroceanu aducând succesul clar al gazdelor, prin nu mai puțin de 3 goluri, semnate în minutele 64, 71 şi 89, intercalându-l pe cel al lui Dragoş Rusu, în minutul 73.

*

Pobeda: Gheorghe Stoianov – Toma Budur, Rafael Mirciov – accidentat (23, Daniel Telecican), Alin Berceanu, Petru Roncov (62, Adelin Oboroceanu), Marius Demian, Bogdan Pleşcan, Eugen Ciocan (60, Rocky Tranculov), Cosmin Bogdan, Dragoş Rusu (75, Toni Ciocani), Ioan Kalapiş.

Antrenor: Daniel Vasilcin.

Pe bancă la start: Ioan Sîrbu – Ioan Boboiciov, Florin Horoba.

CSM II Lugoj: Paul Iordache – Raul Peptănuş, Dorian Predescu, Daniel Ciobanu, Ionuţ Belu, Tudor Onae (min. 73, Petre Ploscariu), Beniamin Dobra, Caius Marta (min. 70, Graţian Tătar), Eduard Olariu, Darius Grega (min. 82, Petru Cincă), Denis Ştefoni.

Antrenor: Dafin Danciu.

Pe bancă: Denis Ştefănescu şi Ionel Ghergheş.

Arbitri: Costel Dobrişan – Marian Laurenţiu şi Denis Mihăescu. Observatori: Florian Mierea şi Daniel Ionescu.

The post Start în D Timiș. Fără Vasilcin în teren, suspendat, Pobeda – CSM Lugoj II 4-1 (0-0). Intrat în minutul 62, Oboroceanu întoarce scorul cu 3 appeared first on sporttim.ro.