Start în Liga Națiunilor: rezultatele primei zile și programul tuturor meciurilor din septembrie

Cea de-a doua ediție a Ligii Națiunilor a debutat joi, 3 septembrie, când s-au disputat primele 10 partide în cele 4 divizii valorice.

Liga A

Grupa 1: Țările de Jos, Italia, Bosnia-Herțegovina, Polonia

  • Vineri, 4 septembrie: Italia – Bosnia-Herțegovina, Țările de Jos – Polonia (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Polonia, Țările de Jos – Italia (ora 21:45)

Grupa 2: Anglia, Belgia, Danemarca, Islanda

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Islanda – Anglia (ora 19:00), Danemarca – Belgia (ora 21:45)
  • Marți, 8 septembrie: Belgia – Islanda, Danemarca – Anglia (ora 21:45)

Grupa 3: Portugalia, Franța, Suedia, Croația

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Portugalia – Croația, Suedia – Franța (ora 21:45)
  • Marți, 8 septembrie: Franța – Croația, Suedia – Portugalia (ora 21:45)

Grupa 4: Elveția, Spania, Ucraina, Germania

  • Joi, 3 septembrie: Germania – Spania 1-1 (Werner 52′ / Gayà 90’+7), Ucraina – Elveția 2-1 (Yarmolenko 15′, Zinchenko 69′ / Seferović 42′)
  • Duminică, 6 septembrie: Spania – Ucraina, Elveția – Germania (ora 21:45)

Liga B

Grupa 1: Austria, Norvegia, Irlanda de Nord, România

  • Vineri, 4 septembrie: Norvegia – Austria, România – Irlanda de Nord (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Austria – România, Irlanda de Nord – Norvegia (ora 21:45)

Grupa 2: Cehia, Scoția, Slovacia, Israel

  • Vineri, 4 septembrie: Scoția – Israel, Slovacia – Cehia (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Cehia – Scoția, Israel – Slovacia (ora 21:45)

Grupa 3: Rusia, Serbia, Turcia, Ungaria

  • Joi, 3 septembrie: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 49′ (p), 82′, Karavaev 70′ / A. Mitrović 79′), Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Ungaria – Rusia (ora 19:00), Serbia – Turcia (ora 21:45)

Grupa 4: Țara Galilor, Finlanda, Irlanda, Bulgaria

  • Marți, 3 septembrie: Bulgaria – Irlanda 1-1 (Kraev 57′ / Duffy 90’+4), Finlanda – Țara Galilor 0-1 (Moore 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Țara Galilor – Bulgaria (ora 16:00), Irlanda – Finlanda (ora 19:00)

Liga C

Grupa 1: Muntenegru, Cipru, Luxemburg, Azerbaidjan

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Azerbaidjan – Luxemburg, Cipru – Muntenegru (ora 19:00)
  • Marți, 8 septembrie: Cipru – Azerbaidjan, Luxemburg – Muntenegru (ora 21:45)

Grupa 2: Georgia, Macedonia de Nord, Estonia, Armenia

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Macedonia de Nord – Armenia (ora 16:00), Estonia – Georgia (ora 19:00)
  • Marți, 8 septembrie: Armania – Estonia, Georgia – Macedonia de Nord (ora 19:00)

Grupa 3: Grecia, Kosovo, Slovenia, Moldova

  • Joi, 3 septembrie: Moldova – Kosovo 1-1 (Nicolaescu 21′ / Kololli 72′), Slovenia – Grecia 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Slovenia – Moldova (ora 19:00), Kosovo – Grecia (ora 21:45)

Grupa 4: Albania, Belarus, Lituania, Kazahstan

  • Vineri, 4 septembrie: Lituania – Kazahstan (ora 19:00), Belarus – Albania (ora 21:45)
  • Luni, 7 septembrie: Kazahstan – Belarus (ora 17:00), Albania – Lituania (ora 21:45)

Liga D

Grupa 1: Insulele Feroe, Letonia, Andorra, Malta

  • Joi, 3 septembrie: Insulele Feroe – Malta 3-2 (K. Olsen 26′, A. Olsen 88′, Hendriksson 90’+1 / Degabriele 38′, Agius 74′), Letonia – Andorra 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Andorra – Insulele Feroe (ora 16:00), Malta – Letonia (ora 21:45)

Grupa 2: Gibraltar, Liechtenstein, San Marino

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Gibraltar – San Marino (ora 16:00)
  • Marți, 8 septembrie: San Marino – Liechtenstein (ora 21:45)
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*