Stefan Radu, integralist in infrangerea cu AC Milan din etapa a 22-a

AC Milan si Lazio s-au duelat in cadrul etapei cu numarul 22 din Serie A, pe Stadionul Giuseppe Meazza.

Gazdele au deschis scorul in minutul 15, prin reusita lui Cutrone, dar dupa doar cinci minute, Marusic a restabilit egalitatea.

Cu un minut inainte de incheierea primei reprize, Bonaventura a marcat din pasa lui Calabria si a readus-o pe Milan in avantaj, stabilind astfel si scorul acestei partide, 2-1 pentru gazde.

Cu Stefan Radu integralist in acest meci, Lazio ramane pe podiumul din Serie A, avand 46 de puncte obtinute in cele 22 de etape disputate, cu zece puncte mai putin decat ocupanta locului 2, Juventus Torino.

De cealalta parte, AC Milan a urcat pe locul 7, avand 34 de puncte, in tot atatea meciuri jucate.

The post Stefan Radu, integralist in infrangerea cu AC Milan din etapa a 22-a appeared first on Sport Total FM.