Manchester City a disputat duminica, in deplasare, meciul din saisprezecimile Cupei Angliei, impotriva celor de la Cardiff si a reusit calificarea in urmatoarea faza competitionala.

Cetatenii au deschis scorul inca din minutul 8, cand De Bruyne a reusit sa il invinga pe portarul advers, iar in minutul 37, Sterling a reusit primul sau gol cu capul din cariera si a inchis jocul la 2-0 pentru Manchester City.

Astfel, trupa lui Pep Guardiola s-a calificat in optimile Cupei Angliei si se alatura urmatoarelor echipe peste care ar putea da in runda urmatoare: Chelsea, West Brom, Hull, Brighton, Coventry, Sheffield United, Southampton, Wigan, Leicester, Manchester United si Sheffield Wed.

The post Sterling, primul gol cu capul din cariera si echipa lui Pep Guardiola merge in faza urmatoare a Cupei Angliei! appeared first on Sport Total FM.