Archive for the ‘Champions League’ Category

Dacă ai ajuns să citești aceste rânduri și nu locuiești cumva într-o peșteră, vei fi probabil de acord cu faptul că săptămâna trecută am asistat la cele mai nebune sferturi de finală, disputate vreodată în Champions League. În aceste condiții, clișeul ,,Real Madrid vs Bayern Munchen – finala din semifinale’’ pare ceva mai lipsit de sens în acest sezon, în ciuda faptului că spaniolii se află în fața celui de-al treilea titlu consecutiv, al 13-lea în total, iar bavarezii ocupă locul secund în clasamentul trofeelor UCL all-time, cu 5 reușite.

The post Real Madrid, Bayern Munchen și Liverpool cotate aproape identic în cursa pentru un nou titlu în Champions League appeared first on sporttim.ro.

Real Madrid s-a calificat dramatic în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a fost condusă de Juventus, acasă, cu 3-0. Ronaldo a transformat un penalty în minutul 90+8 și a stabilit scorul final, 1-3. În tur, echipa lui Zidane învinsese cu

Articolul Gigi Buffon, orbit de furie după eliminarea lui Juventus: „Dacă ai cinismul de a da un astfel de penalty în minutul 93, atunci nu ești om, ești animal! Oliver are un tomberon în loc de suflet” apare prima dată în Sport Total FM.

Gică Popescu a oferit verdictul! Cine va câștiga Liga Campionilor: „Îmi pare rău să o spun”

Gheorghe Popescu s-a declarat suprins de performanța reușită de AS Roma, după ce italienii au eliminat-o pe Barcelona din Liga Campionilor și s-au calificat în semifinale. Acesta a dezvăluit că a vorbit cu Bogdan Lobonț, despre care spune că nici

Articolul Gică Popescu a oferit verdictul! Cine va câștiga Liga Campionilor: „Îmi pare rău să o spun” apare prima dată în Sport Total FM.

Jurgen Klopp, surprins de eliminarea Barcelonei: „Am crezut că e o glumă”

Jurgen Klopp a calificat-o pe Liverpool în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a trecut de Manchester City, cu scorul de 5-1 la general. În penultimul act al competiției merge și AS Roma, echipă ce a reușit să întoarcă rezultatul în

Articolul Jurgen Klopp, surprins de eliminarea Barcelonei: „Am crezut că e o glumă” apare prima dată în Sport Total FM.

După o manșă tur spectaculoasă și plină de goluri, returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor se va disputa în această săptămână, marți și miercuri. Manchester City a fost umilită în deplasare de rivala din Premier League, Liverpool, iar Pep

Articolul LIVE SCORE / Liga Campionilor, returul sferturilor de finală. Roma reușește miracolul și o elimină pe Barcelona! Klopp îl învinge a doua oară pe Guardiola. Juventus și Sevilla, misiune imposibilă! apare prima dată în Sport Total FM.

AUDIO – EXCLUSIV / Ora de Premier League cu Călin Mateș, la Sport Total FM!

Așa cum v-am obișnuit de mai bine de 5 ani, Sport Total FM vă aduce în fiecare săptămână rezumatele din cel mai puternic campionat al lumii, Premier League. Intervenția audio a lui Călin Mateș despre etapa cu numărul 33 din

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Ora de Premier League cu Călin Mateș, la Sport Total FM! apare prima dată în Sport Total FM.

Portarul veteran al lui Juventus Torino, Gianluigi Buffon, a avut o declarație plină de fair-play la finalul meciului pierdut categoric de italieni în fața lui Real Madrid, scor 0-3, în manșa tur a „sferturilor” Ligii Campionilor. Goalkeeper-ul de 40 de

Articolul VIDEO / Buffon, reverență pentru Cristiano Ronaldo după golul fabulos primit de la portughez: ”Are aceeași valoare ca Maradona și Pelé!” apare prima dată în Sport Total FM.

Liga Campionilor a ajuns în faza sferturilor de finală ce se vor disputa în dublă manșă, începând de marți, 3 aprilie. Finala din sezonul trecut, Juventus – Real Madrid, se va disputa de această dată în faza sferturilor, acolo unde

Articolul LIVE SCORE / Liga Campionilor, sferturi de finală: Real a ”nășit-o” din nou pe Juventus, Bayern e și ea cu un picior în semifinale! Duel britanic, diseară, la Liverpool apare prima dată în Sport Total FM.

Tragerea la sorți pentru meciurile din sferturile de finală ale Ligii Campionilor a avut loc vineri, iar cel care a extras numele echipelor din urnă a fost Andrei Șevcenko, ambasadorul finalei de la Kiev. Dacă în anul 2017 Juventus Torino și Real

Articolul S-au tras la sorți meciurile din sferturile de finală ale Ligii Campionilor! Finala de anul trecut se joacă acum, în sferturi! apare prima dată în Sport Total FM.

Ultimele meciuri din returul optimilor Ligii Campionilor se vor disputa marți și miercuri. După ce Manchester City, Juventus, Liverpool și Real Madrid s-au calificat în sferturile de finală ale competiției, Bayern este aproape calificată, iar Barcelona pornește de la 1-1 cu

Articolul LIVE SCORE / Returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Sevilla a dat lovitura la Manchester, Roma s-a calificat cu emoții! Barcelona – Chelsea, cap de afiș, miercuri apare prima dată în Sport Total FM.