Archive for the ‘Europa League’ Category

Trofeul Europa League a fost furat după o prezentare la un meci pe stadionul din Guanajuato (Mexic), însă a fost recuperat la scurt timp. „Am recuperat cupa Europa League după ce am fost informaţi despre vehiculul în care a fost

Articolul Trofeul Europa League a fost furat de pe un stadion din Mexic dar a fost recuperat la scurt timp! apare prima dată în Sport Total FM.

Europa League programează joi seară cele patru meciuri din manșa secundă a sferturilor de finală. Toate partidele vor începe la ora 22:05. Arsenal merge la Moscova la adăpostul victoriei categorice de la Londra. Sporting Lisabona și RB Salzburg pornesc cu

Articolul REZULTATE / Europa League, returul sferturilor de finală. Atletico și Arsenal, calificări scontate. Marseille face scor cu Leipzig, iar Salzburg produce surpriza și o elimină pe Lazio! apare prima dată în Sport Total FM.

Europa League a ajuns în faza sferturilor de finală, ce se va disputa în dublă manșă, începând de joi, 5 aprilie. Cele opt echipe rămase în competiție vor juca turul în aceeași zi, de la ora 22:05. Arsenal, Atletico Madrid

Articolul REZULTATE / Europa League, sferturi de finală. Arsenal și Lazio au marcat câte patru goluri, Leipzig a învins la limită, iar Atletico a deschis scorul din primul minut apare prima dată în Sport Total FM.

Tragerea la sorți a meciurilor din sferturile de finală ale Europa League a avut loc vineri, Atletico Madrid, Marseille, Lazio, Sporting Lisabona, RB Leipzig, Arsenal, CSKA Moscova şi Salzburg, fiind cele opt echipe calificate în această fază competițională. Dacă în

Articolul Se știu și meciurile din sferturile de finală ale Europa League! Opt țări, opt echipe, patru meciuri interesante apare prima dată în Sport Total FM.

Lazio s-a calificat în sferturile de finală din Europa League, după ce a învins-o pe Dinamo Kiev în meciul retur cu scorul de 2-0. După scorul de 2-2 în tur, italienii au obținut calificarea prin golurile reușite de Leiva, în

Articolul Imagini șocante cu Ștefan Radu la meciul cu Dinamo Kiev din Europa League! A căzut inconștient pe gazon apare prima dată în Sport Total FM.

În această seară vom cunoaște cele opt echipe calificate în sferturile de finală din Europa League. Arsenal a luat o opțiune serioasă după victoria de la Milano, ca și Atletico Madrid, Lyon și Sporting Lisabona. Celelalte confruntări par să aibă

Articolul REZULTATE / Returul optimilor de finală din Europa League. Arsenal o bate în dublă manșă pe Milan. Lazio se califică la Kiev, CSKA dă lovitura la Lyon! Borussia este eliminată apare prima dată în Sport Total FM.

Ziua de joi este una dedicata confruntarilor din Europa League! Meciul vedeta este AC Milan – Arsenal. PROGRAMUL 20:00 – Milan – Arsenal 0-2 20:00 – Dortmund – Salzburg 1-2 20:00 – At. Madrid – Lok Moscova 3-0 20:00 –

The post Optimile de finala din Europa League. Arsenal a batut la Milano, dar „bomba” a explodat la Dortmund! Lazio a remizat cu Dinamo Kiev. Rezultatele appeared first on Sport Total FM.

Davide Astori, capitanul Fiorentinei, s-a stins din viata la doar 31 de ani, iar in memoria lui, pe toate stadioanele pe care se vor juca meciuri in Liga Campionilor si Europa League la mijlocul acestei saptamani, se vor tine momente

The post Momente de reculegere pe toate stadioanele in Liga Campionilor si Europa League in memoria lui Davide Astori appeared first on Sport Total FM.

Dincolo de rivalitatea de pe teren, Marius Sumudica a recunoscut faptul ca i-a parut rau pentru ca FCSB a fost eliminata din Europa League. Tehnicianul lui Kayserispor trage totusi un semnal de alarma si spune ca nivelul fotbalului romanesc este

The post Sumudica, dezamagit de eliminarea FCSB-ului din Europa: „Imi pare rau de Gigi si de cativa jucatori pe care ii am acolo” appeared first on Sport Total FM.

Despre meciul în sine de la Roma s-a scris și s-a tot scris de joi seară și până astăzi: o înfrângere greu de digerat, 1-5, după prestația entuziasmantă a lui Budescu &co. din turul de pe Arena Națională. A ieșit un eșec dur, pe o ploaie sâcâitoare, dar în fața unei trupe – să recunoaștem […]

The post DB-sport la Roma: 35 de ore de ploaie, un eșec teribil pe Olimpico + părțile frumoase ale deplasării în Capitala Italiei appeared first on DB-SPORT.