Archive for the ‘Europa League’ Category

FCSB o va intalni pe Lazio in saisprezecimile Europa League, iar Stefan Radu le-a dezvaluit romanilor arma secreta a italienilor pentru acesta dubla mansa. Florin Bratu a recunoscut ca a purtat o discutie cu fotbalistul roman, iar acesta i-a marturisit

The post Stefan Radu a dezvaluit arma secreta a lui Lazio pentru meciul cu FCSB: „Asta conteaza cel mai mult” appeared first on Sport Total FM.

Mircea Lucescu, prezent in Romania la cursurile de antrenor pentru Licenta Pro, a vorbit despre dubla mansa dintre FCSB si Lazio si este de parere ca italienii vor fi in cea mai buna forma a lor, dar crede in sansele

The post Mircea Lucescu crede in sansele FCSB-ului pentru dubla cu Lazio: „A reusit Sumudica sa faca performante cu Astra, de ce n-ar putea sa faca si Steaua?” appeared first on Sport Total FM.

Cum poate trece FCSB de Lazio: „Altfel ar fi sansele daca vor face asta”

FCSB va juca in saisprezecimile Europa League contra echipei italiene Lazio si nimeni nu ii ofera sanse prea mari trupei lui Nicolae Dica. Mircea Sandu, fostul presedinte al Federatiei Romane de Fotbal, a dezvaluit cum si-ar putea usura gruparea ros-albastra

The post Cum poate trece FCSB de Lazio: „Altfel ar fi sansele daca vor face asta” appeared first on Sport Total FM.

Petre Grigoras, antrenorul echipei Farul Constanta, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre tragerea la sorti din cupele europene si a marturisit ca mizeaza pe PSG in acest sezon. „Sincer, tin cu PSG-ul, pentru ca e o echipa

The post EXCLUSIV / Petre Grigoras tine cu PSG in dubla cu Real Madrid! Ce spune despre intalnirea FCSB-ului cu Lazio appeared first on Sport Total FM.

Jucatorii lui Nicolae Dica au urmarit din vestiar tragerea la sorti pentru aflarea adversarei din saisprezecimile Europa League, iar reactia lor a fost una incredibila. Harlem Gnohere a fost cel care si-a filmat coechipierii, intrebandu-i daca este bine. Balasa si

The post VIDEO | Reactia jucatorilor de la FCSB, dupa ce au aflat ca vor juca cu Lazio: „Sa-i spui lui Radu Stefan ca-i rup gura” appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Asadar, echipa ros-albastra se va duela cu Lazio. Meciul tur se va juca la Bucuresti, pe 15 februarie, iar returul va avea loc pe 22 februarie, la Roma. Lazio a acumulat 13 puncte In Grupa K, cu Nice,

The post FC FCSB a evitat Arsenal, Milan, sau Atletico Madrid, dar a dat peste Lazio! Tabloul complet appeared first on Sport Total FM.

Ludogoret a trecut cu emotii de grupele Europa League, dupa remiza din Germania, scor 1-1 cu Hoffenheim. Gazdele au deschis scorul in minutul 25, prin reusita lui Ochs, dar Wanderson a restabilit egalitatea in repriza secunda, in minutul 62 si

The post Moti si Keseru s-au calificat cu emotii in primavara europeana: „Restul nu mai conteaza” appeared first on Sport Total FM.

Lugano a invins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 pe Arena Nationala, dar a fost eliminata din Europa League. Pierluigi Tami, antrenorul elvetienilor, s-a declarat multumit chiar daca echipa sa nu a reusit sa prinda un loc in primavara europeana.

The post Cei de la Lugano sunt fericiti chiar si dupa eliminarea din Europa League: „Sunt mandru ca am reusit sa obtinem victorii cu toate cele trei adversare din grupa” appeared first on Sport Total FM.

Sigura de calificarea in primavara europeana, FCSB a pierdut returul cu Lugano, din ultima etapa a Grupei G din Europa League, partida jucata joi seara, pe National Arena. Plzen a terminat pe primul loc al grupei, dupa ce a invins

The post Dica ia toata vina asupra lui: „Asa suntem noi romanii, cand ne vedem cu sacii in caruta, ne multumim cu putin!” appeared first on Sport Total FM.