Archive for the ‘Liga 1’ Category

Atât! Gigi Becali a recunoscut, în premieră, că are și atribuții de antrenor la FCSB: „Eu sunt vinovat pentru înfrângerea de la Craiova, nu Dică!”. Pe cine îl pregătește ca viitor tehnician al „roș-albaștrilor”

FCSB a pierdut meciul de la Craiova, scor 1-2, deși a condus la pauză și a coborât pe locul 2 în clasament. După ce, la finalul jocului, Nicolae Dică a declarat că și-ar dori să aibă mai multă libertate la

U Craiova – FCSB se va juca, duminică seară, conform programului. Oltenii pregătesc un moment emoționant în memoria lui Ilie Balaci

Lumea sportului românesc a fost îndoliată de moartea lui Ilie Balaci, produsă duminică dimineața, chiar în ziua meciului U Craiova  – FCSB. Deși s-a vehiculat la un moment dat posibilitatea ca partida de pe stadionul „Ion Oblemenco” să fie amânată,

Eugen Neagoe face senzație cu Sepsi: „Asta arată valoarea echipei!”. Cui i-a dedicat victoria de la Ovidiu

Sepsi Sfântu Gheorghe a egalat-o la puncte pe FC Viitorul și a urcat pe locul 5 în clasament, după victoria obținută sâmbătă, la Ovidiu, cu 3-2. Eugen Neagoe, antrenorul grupării covăsnene, și-a felicitat jucătorii la finalul meciului și a subliniat

Viitor cenușiu, fără Gică și Ianis Hagi! „Trebuie să tragem concluzii și să revenim cu picioarele pe pământ”

În absența lui Gheorghe Hagi și Ianis Hagi, suspendați, Viitorul a pierdut neașteptat la Ovidiu, în fața lui Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-3. Pe banca tehnică a echipei dobrogene s-a aflat „secundul” Cătălin Anghel, care nu a reușit să-și ducă elevii spre

Mircea Rednic îi avertizează pe jucători: „Cei care merită să rămână vor rămâne”

În cadrul conferinței de presă premergătoare meciului cu Dunărea Călărași, antrenorul lui Dinamo a anunțat care va fi, pentru început, strategia sa. La iarnă, Mircea Rednic va face „curățenie” în lotul „câinilor”, dar până atunci, promite să le acorde tuturor

Debut perfect pentru Ioan Andone! FC Voluntari a zdrobit-o pe Concordia Chiajna în derby-ul ilfovean al Ligii I

Ioan Andone a avut parte de un debut perfect ca antrenor principal al echipei FC Voluntari. Elevii săi i-au zdrobit pe rivalii din Ilfov cu scorul de 4-0. Armas a deschis scorul în minutul 22, iar după 11 minute, Gadze a marcat și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru Voluntari. În primul minut al reprizei secunde, Căpățână și-a trecut Citeste mai departe

LIVE SCORE / Liga I, etapa a 12-a. U Craiova – FCSB se dispută cu casa închisă, iar Andone și Rednic sunt „back in business”! Programul complet

Liga I revine după o pauză competițională dedicată echipelor naționale. Etapa a 12-a a Ligii I se disputa la sfârșitul acestei săptămâni, începând cu derby-ul ilfovean dintre Voluntari și Concordia Chiajna. Ioan Andone va debuta ca antrenor principal la FC

Popești-Leordeni se mută pe Electromagnetica

SC Popești-Leordeni a pregătit meciul cu Delta Dobrogea Tulcea de la finalul acestei săptămâni pe un alt stadion. Ilfovenii au efectuat antrenamentele pe Stadionul Electromagnetica din București. „Acasă”, Popeștiul își modernizează terenul. Echipa antrenată de către Viorel Dinu va avea un sistem de irigații și va scăpa de grija udatului suprafeței de joc și, poate, și de grija gazonului care Citeste mai departe

Liga I, etapa a 12-a. Program, rezultate, marcatori

Pauza competițională dedicată echipelor naționale s-a încheiat și revenim în campionatul nostru cel de toate zilele. Etapa a 12-a a Ligii I se disputa la sfârșitul acestei săptămâni, începând cu derby-ul ilfovean dintre Voluntari și Concordia Chiajna. Ioan Andone va debuta ca antrenor principal la FC Voluntari, iar Mircea Rednic, la Dinamo. În Bănie se anunță un stadion arhiplin, pentru Citeste mai departe

Dorinel Munteanu, înaintea derby-ului ilfovean din Liga I: „Voi fi foarte aspru dacă văd astfel de jucători în echipă”

Dorinel Munteanu se pregătește de derby-ul ilfovean al Ligii I, dintre Concordia Chiajna și FC Voluntari. Partida se va disputa vineri, de la ora 18:00, în cadrul etapei a 12-a. Tehnicianul „vulturilor” a anunțat schimbari importante la echipă și a