Archive for the ‘Liga 1’ Category

Liga 1: A mai debutat un puști | Lucian Buzan a bifat primele minute în Liga 1

CS Universitatea Craiova a câștigat, scor 3-2, partida disputată marți seară, pe stadionul „Tineretului” din Brașov, în compania echipei Sepsi Sf. Gheorghe, contând pentru etapa a 11 din Liga I. În jocul de la poalele Tâmpei am consemnat încă un debut pe prima scenă a fotblului românesc. Devis Mangia l-a introdus în ultimele 5 minute […]

Claudiu Niculescu: „Aveam nevoie ca de aer de această victorie”

Claudiu Niculescu a vorbit dupa victoria obtinuta de catre elevii sai in prelungirile partidei cu ACS Poli Timisoara, prin golul reusit de Alexandru Tudorie, si a recunoscut ca echipa sa a avut si putina sansa, avand in vedere faptul ca a ramas in 10 oameni din minutul 86. „A meritat sa raman la Voluntari, pentru ca am avut rezultate foarte Citeste mai departe

Liga 1: Meci nebun sub Tâmpa | Sepsi Sf. Gheorghe – Craiova 2-3

CS Universitatea Craiova a câştigat după un meci spectaculos la Braşov, 3-2 cu Sepsi Sfântu Gheorghe şi a urcat pe locul 2 în clasament. Gazdele au reușit să egaleze în două rânduri, dar Craiova a plecat până la urmă cu toate punctele. Meciul de sub Tâmpa a început sub dominarea echipei lui Mangia, iar pasa genială a […]

Etapa a 11-a din Liga 1, a doua etapa intermediara a sezonului regulat, va debuta marti, la Ploiesti, unde FC Voluntari va primi replica lui ACS Poli si se va incheia joi, in Gruia, unde liderul CFR Cluj se va

The post LIVE SCORE / A doua „intermediara” din sezonul regulat al Ligii 1. CFR Cluj – FCSB, „capul de afis”, in epilogul rundei. Craiova castiga cu emotii meciul cu Sepsi appeared first on Sport Total FM.

Iulian Mihaescu, antrenorul interimar al formatiei Dinamo Bucuresti, a vorbit in cadrul conferintei de presa premergatoare partidei cu Concordia Chiajna, din cadrul etapei a 11-a a Ligii I si s-a declarat ingrijorat de moralul jucatorilor alb-rosii, dar spera ca acestia

The post Iulian Mihaescu, antrenorul interimar al „cainilor”: „E un joc foarte dificil cu Chiajna, baietii trec printr-o perioada mai grea” appeared first on Sport Total FM.

Nevoită să efectueze o deplasare lungă și obositoare cu autocarul, lui ACS Poli i-a lipsit prospețimea și luciditatea în finalul partidei de la Ploiești, oraș readus în circuitul primei ligi de FC Voluntari. Fără să profite de avantajul unui om în plus pe teren, gruparea timișoreană s-a înecat ca țiganul la mal, pierzând meciul în prelungiri, la ultima fază de poartă.

The post Cu un om în plus pe teren, ACS Poli pierde în prelungiri la Ploiești, cu FC Voluntari. Precedentul eșec, acum 42 de zile, tot marți, tot cu 1-0, și tot în deplasare în uvertura etapei appeared first on sporttim.ro.

FC Voluntari a disputat marti, pe Stadionul „Ilie Oana” din Ploiesti, meciul impotriva formatiei ACS Poli Timisoara, contand pentru etapa a 11-a a Ligii I. Aceasta partida parea sa aduca un punct in punctul fiecarei echipe, dupa ce scorul a

The post Tudorie, sase puncte in doua meciuri pentru FC Voluntari: „Sper sa ramanem cu picioarele pe pamant” appeared first on Sport Total FM.

Tudorie, din nou erou pentru FC Voluntari: „Chiar le-am zis băieților înainte de meci că trebuie să înscriu și în seara asta”

FC Voluntari a disputat marți, pe Stadionul „Ilie Oană” din Ploiești, meciul împotriva formației ACS Poli Timișoara, contând pentru etapa a 11-a a Ligii I. Această partidă părea să aducă un punct în punctul fiecărei echipe, după ce scorul a fost 0-0 până în prelungiri. În minutul 86, Achim a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la Citeste mai departe

Dinamo o va intalni miercuri, pe Concordia Chiajna, in cadrul etapei a 11-a a Ligii I, dar „cainii” sunt deja cu gandul la derby-ul din runda urmatoare. Paul Anton a marturisit ca ii este dor de un astfel de meci

The post Paul Anton vrea sa o invinga pe FCSB: „Mi-era dor de un derby, mai important e spiritul” appeared first on Sport Total FM.

Vasile Maftei ar putea fi dat afară de la Voluntari, pentru că a spus lucrurilor pe nume

Vasile Maftei, experimentatul jucator al formatiei FC Voluntari, s-ar putea desparti de gruparea ilfoveana din cauza unor neintelegeri avute cu conducerea clubului. Totul a inceput dupa infrangerea suferita de catre echipa lui Claudiu Niculescu, in deplasare, pe terenul celor de la CSM Poli Iasi, scor 2-1. Finantatorul echipei a venit cu reprosuri la adresa jucatorilor din cauza acestui rezultat, iar Citeste mai departe