Archive for the ‘Liga 3’ Category

Vacanța vine de Crăciun. Domneștiul continuă activitatea

Viitorul Domnești va oferi jucătorilor dreptul la vacanță abia în preajma Crăciunului Ilfovenii antrenați Virgil Andronache vor continua activitatea până în preajma Crăciunului, amănunt parcă tradițional la Viitorul Domnești. Până la intrarea în vacanță se vor efectua, în continuare, ședințe de pregătire ”împănate” cu o serie de jocuri de verificare. Primele două teste au și fost antamate și se vor Citeste mai departe

În fața noului antrenor. Petrolul joacă cu CS U 2 Craiova

Jucătorii de la Petrolul vor continua încă două săptămâni antrenamentele după ultimul joc oficial al turului de campionat. Oficialii Petrolului se află în discuții avansate pentru nunirea unui nou antrenor principal la gruparea condusă de Cristi Vlad. Chiar dacă Octavian Grigore a anunțat, după meciul de la Popești Leordeni, că renunță la conducerea tehnică a echipei, urmând să ocupe o Citeste mai departe

Tehnicianul liderului din seria a II-a a celui de-al treilea esalon, Andrei Erimia, a fost prezent in studioul Sport Total FM, luni, in calitate de invitat al emisiunii „Trafic sport”. Progresul Spartac a terminat turul de campionat en-fanfare, cu o

The post AUDIO – EXCLUSIV / Andrei Erimia a revenit in studioul Sport Total FM, dupa ce le-a umilit pe SSC Farul si FCSB II, in Liga 3: „La pauza, le-am spus ca putem sa pierdem meciul, dar sa nu ne facem de ras” appeared first on Sport Total FM.

Popeștiul nu stă degeaba! Primul amical, după încheierea turului

SC Popești-Leordeni va disputa sâmbătă, în deplasare, primul meci amical, după încheierea turului Ligii a III-a. După ce a pierdut în ultimul meci al turului din seria a III-a, cu scorul de 2-1, în fața liderului Petrolul Ploiești, SC Popești-Leordeni și-a programat prima partidă de verificare. Ilfovenii vor juca sâmbătă, de la ora 11:00, un meci împotriva formației Progresul Spartac, Citeste mai departe

Prima plecare de la Tunari. Drăgan și-a reziliat contractul

CS Tunari a terminat în grafic prima parte a campionatului Ligii a III-a. Ilfovenii antrenați de Tudorel Dumitru au încheiat pe locul V prima parte a campionatului, în graficul stabilit de conducerea clubului la startul acestui sezon. ”Ne aflăm în obiectiv la jumătatea întrecerii chiar dacă ne doream măcar un loc mai sus în ierarhie. Cred că am avut parte Citeste mai departe

(FOTO) Popești-Leordeni, la un pas să împiedice Petrolul

SC Popești-Leordeni a disputat sâmbătă, pe teren propriu, ultimul meci al acestui tur de campionat al Ligii a III-a, împotriva formației Petrolul Ploiești. Fotbaliștii celor două formații au intrat pe „câmpul de luptă” și au avut de înfruntat un teren greu, pe care mingea nu prea sărea din cauza bălților lăsate de ploaia măruntă ce a căzut pe tot parcursul Citeste mai departe

Liga 3: „Satelitul” a pierdut meciul de la Reșița

Echipa a doua a Universității Craiova a pierdut meciul disputat în această după-amiază, scor 2-0, în deplasare, în compania formației CSM Școlar Reșița. În ciuda înfrângerii, Universitatea Craiova 2 rămâne pe locul al doilea în clasament, cu 26 de puncte obținute. Cornel Papură a mizat pe: L.Popescu – Borța, Ion, Bogdan, Trocan – Enache, Iuga, Petre […]

Liga 3: Filiași a remizat la Ghiroda

CSO Filiași a obținut un punct în deplasarea din Timiș, dar după aspectul jocului de astăzi se poate spune că a ratat victoria. A fost 0-0 cu ACS Ghiroda, iar doljenii s-au întrecut în ratări, pe listă trecându-și numele Crușoveanu, Badea, Dinu, Geanimu și Borhot. Antrenorul interimar Cosmin Fruntelată a început meciul cu următorii: Nedeianu […]

Velici aduce Lugojului al 3-lea succes la rând tot cu 1-0 acasă cu Cetate Deva

CSM Lugoj, ocupantă a podiumului la încheierea ediției anterioare dar și înaintea acestei antepenultime etape a turului în Seria a IV-a din Liga 3, a câștigat duleul cu CNS Cetate Deva al unor formații în formă și cu succese la rând printr-un unic gol înscris nu cu mult înaintea pauzei de Gelu Velici, ajuns astfel la 5 reușite personale în ultimele 4 runde.

The post Velici aduce Lugojului al 3-lea succes la rând tot cu 1-0 acasă cu Cetate Deva appeared first on sporttim.ro.

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic și CS Millenium Giarmata au încheiat la egalitate la Jimbolia duelul timișean de astăzi de la ora 14, ”lanterna roșie” cu un pasiv de puncte în ierarhia Seriei a IV-a deschizând scorul după pauză prin portarul Daniel Radu, reprofilat jucător de câmp, iar vizitatoarea antepenultimă clasată egalând dintr-o lovitură de la 11 metri la startul ultimului sfert de oră: 1-1 (0-0).

The post Mama Mia conduce prin portarul jucător de câmp Radu și ia primul punct în Liga 3: 1-1 (0-0) cu Giarmata appeared first on sporttim.ro.