Archive for the ‘Liga 3’ Category

Trei puncte în cinci minute. Popeștiul a câștigat clar cu Sporting Roșiori

Echipa antrenată de Viorel Dinu și Dan Păun este în grafic după un succes clar obținut cu Sporting Florin Șoavă debuta favorabil, runda trecută, pe banca celor de la Sporting Roșiori în victoria obținută pe teren propriu cu echipa secundă a Astrei. Continuarea nu a fost la același nivel pentru fostul important jucător în confruntarea cu SC Popești Leordeni care Citeste mai departe

Remiza vecinelor

Alexandru Baranyi a înscris din nou pentru nou-promovata ACS Ghiroda, și la mijlocul reprizei I a meciului jucat acasă astăzi de la ora 17 cu CNS Cetate Deva în etapa a 23-a din Seria a IV-a în Liga 3, vizitatorii hunedoreni egalând totuși după mijlocul părții secunde, fără a împiedica însă egalarea de către bănățeni a unei serii invincibile de 3 apariții, cum mai legau și în tur între rundele a treia și a cincea.

The post Remiza vecinelor appeared first on sporttim.ro.

CSM Lugoj a revenit astăzi pe podiumul Seriei a IV-a din Liga 3, tot la egalitate de puncte cu a doua clasată, prin a câștiga pentru a treia oară consecutiv în retur, o premieră, și încă prin a marca pentru prima oară în acest campionat mai mult de 3 goluri pe teren propriu, o reușită în plus și prin prisma aspectului că oaspeții din Filiași se aliniau în Banat cu a treia cea mai ermetică defensivă din C4, în medie cu mai puțin decât un gol încasat pe meci, 18 în 20 de apariții, șifonată însă printr-o premieră în această ediție de a primi chiar 4…

The post CSM Lugoj, pentru prima oară 4 goluri acasă, a treia apărare a seriei, în premieră 4 primite appeared first on sporttim.ro.

S-a trezit Tunariul! Victorie după patru etape

CS Tunari a făcut cunoştinţă cu un nou succes după patru etape de secetă Ilfovenii au revenit pe linia de plutire după o apatie, ca rezultate favorabile, de patru etape. Jucătorii antrenaţi de Tudorel Dumitru uitaseră să câştige şi alunecaseră, în clasament, pe o poziţie cam departe de aşteptări. Prilejul reabilitării a venit în partida cu echipa secundă a Mioveniului Citeste mai departe

Un foarte rar punct: Nuova Mama Mia – Hermannstadt II 1-1

Nu doar AFC Hermannstadt a jucat vineri de la ora 17 în județul Timiș, ocupanta locului 2 în Liga 2 continuându-și și în Ciarda Roșie marșul spre elita divizionară printr-un 0-1 semnat cu capul după pauză, ci și echipa a doua a clubului sibian, ”satelitul” prospectând nu tocmai cu succes gazonul Jimboliei, unde i-a permis ”lanternei roșii” CS Nuova Mama Mia să pună punct neplăcutului șir de 8 înfrângeri printr-un foarte rar și puțin sperat draw, 1-1.

The post Un foarte rar punct: Nuova Mama Mia – Hermannstadt II 1-1 appeared first on sporttim.ro.

Abia a demarat astăzi etapa ce marchează mijlocul returului în Seria a IV-a din Liga 3 dar iată că juniorii aflați în sezonul competițional de debut la nivelul seniorilor divizionari au adunat deja în noul an mai multe victorii, patru, decât semnau la acomodare în întreaga campanie a turului din toamnă, trei: Centrul Național de Pregătire Timișoara – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 3-1 (3-0). Pentru a doua oară la rând 3-1 acasă, după succesul din Vinerea Mare cu ACSO Filiași, dar și al treilea triumf succesiv pe teren propriu, dintr-o invincibilă serie de 6 apariții pe arena LPS Banatul, din 17 noiembrie încoace, când liderul neînvins ACS Șirineasa semna un 0-1…

The post Juniorii, 3 goluri până la pauză în puțin peste un sfert de oră: Centrul Național de Pregătire Timișoara – Cermei 3-1 (3-0) appeared first on sporttim.ro.

Nou-promovata CS Șoimii Lipova a câștigat în această seară la mustață pe final duelul cu răsturnări de scor din a doua jumătate a ierarhiei Seriei a IV-a în Liga 3, după ce a fost condusă la Pâncota de CS Millenium Giarmata în majoritatea reprizei I, până cu puțin înaintea pauzei, dar și egalată imediat după ce prelua întâia dată conducerea în minutul 76: 3-2 (1-1).

The post Millenium conduce și egalează în 10 dar e ciugulită la potou de Șoimii la Pâncota appeared first on sporttim.ro.

Liga a III-a, etapa a 21-a. Program și rezultate

Etapa cu numărul 21 din Liga a III-a se dispută vineri și sămbătă, de la ora obișnuită, 17:00. Viitorul Domnești stă, iar SC Popești-Leordeni joacă pe teren propriu, în timp ce Concordia Chiajna II, CS Tunari și FC Voluntari II joacă în deplasare. Programul complet Seria a II-a, etapa a 21-a Vineri, 20 aprilie, ora 17:00 ACS Sportul Chiscani – Citeste mai departe

În şedinţa de marţi a Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal, s-a aprobat ca datele de desfăşurare a jocurilor de baraj pentru promovarea în campionatul Ligii a III-a să fie modificate. Însă nu toate cele cele 21 de baraje

Articolul Modificări în datele de disputare ale meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Când vor juca Rapid sau Steaua, U Craiova 1948, Ceahlăul și AS Brașov! apare prima dată în Sport Total FM.

Poenaru este ferm. ”Petrolul are față de eșalonul secund”

FC Academica Clinceni a pierdut, 0-2, amicalul jucat în compania Petrolului Ploiești Meciul de la Strejnic a adus un succes notabil pentru (încă) divizionară C antrenată de Romulus Ciobanu. Petrolul s-a impus, 2-0, în testul cu Academica Clinceni spre dezamăgirea antrenorului echipei ilfovene, Ilie Poenaru. ”Încărcasem foarte mult, din punct de vedere fizic, în zilele precedente, pentru că urmează un Citeste mai departe