Un fotbalist roman a decis sa puna ghetele in cui la 43 de ani!

Un fotbalist roman a luat hotararea sa se retraga din activitate la varsta de 43 de ani si a facut anuntul pe o retea de socializare, unde a postat un mesaj emotionant si incepator  in acelasi timp, pentru clubul la

The post Un fotbalist roman a decis sa puna ghetele in cui la 43 de ani! appeared first on Sport Total FM.

Chiriță s-a despărțit de Petrolul. ”Voi reveni, cândva, ca antrenor!”

Daniel Chiriță s-a despărțit amiabil de gruparea galben-albastră. Experimentatul fundaș central de 43 de ani nu s-a mai regăsit în lot în ultimele partide oficiale susținute de ”găzari” și a decis, de comun acord cu responsabilii clubului, să pună capăt carierei de jucător la Petrolul. ”În viață e bine să știi să te retragi când nu esti dorit. Am încheiat Citeste mai departe

Tudorel Dumitru: ”O remiză ar fi fost echitabilă!”

Unul dintre cele mai așteptate meciuri din etapa care a trecut la nivelul celui de al treilea eșalon a fost cel de la Buftea în care CS Tunari a primit replica Petrolului. Oaspeții au câștigat la limită, scor 1-0, grație unui penalty transformat de Sergiu Arnăutu, în contul celei de a patra victorii consecutive a echipei petroliste în acest sezon. Citeste mai departe

CS Mioveni si satelitul sau din Liga a III-a au disputat sambata, meciurile aferente diviziei in care activeaza. Prima echipa s-a deplasat la Suceava, acolo unde Foresta a invins cu scorul de 2-0, in cadrul etapei a opta a Ligii a II-a, dupa reusitele fotbalistilor Chalabi ’48 si Stanescu ’74, care au dus la obtinerea primei victorii din acest sezon Citeste mai departe

CS Mioveni si satelitul sau din Liga a III-a au disputat sambata, meciurile aferente diviziei in care activeaza. Prima echipa s-a deplasat la Suceava, acolo unde Foresta a invins cu scorul de 2-0, in cadrul  etapei a opta a Ligii

The post Ambele echipe ale Mioveniului au fost invinse in aceeasi zi! Atat prima echipa, cat si satelitul ei au daruit primele victorii ale adversarelor appeared first on Sport Total FM.

ACS Ghiroda nu se dezminte și învinge din nou la scor

Nou-promovata ACS Ghiroda a marcat de două ori deja în primul sfert de oră al deplasării la Cermei și, chiar dacă a fost egalată până la pauză, s-a redesprins cu alte două goluri până în minutul 58, conturând al doilea succes detașat în Liga 3 și tot în dauna unei grupări care a evoluat și în sezonul trecut la acest nivel, CS Gloria Lunca Teuz Cermei, de care a dispus în județul Arad cu 2-5, la 3 etape după debutul cu 4-0 contra lui CS Nuova Mama Mia.

The post ACS Ghiroda nu se dezminte și învinge din nou la scor appeared first on sporttim.ro.

Giarmata pierde afară tot la două diferență, gazdele, primele lor puncte

CS Millenium Giarmata s-a înclinat și astăzi de la ora 17 tot cu 2-0, precum săptămâna trecută acasă cu CS Național Sebiș, pierzând pentru a treia oară la rând la două goluri diferență, în urma unei prime ieșiri pe scut în județul Sibiu, 3-1 pentru AFC Hermannstadt II la începutul lunii. De astă dată, în runda a IV-a, a fost depășită de o nou-promovată gorjeană la primele sale puncte în C4, Internațional Bălești.

The post Giarmata pierde afară tot la două diferență, gazdele, primele lor puncte appeared first on sporttim.ro.

Popești-Leordeni, prima victorie din acest sezon!

SC Popești-Leordeni a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației CS Mioveni II, contând pentru etapa a patra a Ligii a II-a. Prima repriză s-a încheiat la egalitate și fără gol marcat, dar la pauză antrenorul ilfovenilor i-a introdus în teren pe Romanescu și Anghel, în locul jucătorilor Mustață și Paraschiv, iar în partea secundă a jocului, elevii lui Citeste mai departe

CSM Lugoj a revenit vineri după-amiază la foarte bunul obicei de a nu primi gol, în premieră în noul sezon al seriei vestice în Liga 3, iar o singură reușită semnată cu un șut din afara careului spre mijlocul reprizei I a fost suficient pentru ca timișenii să triumfe pentru prima oară în ediția 2017-2018, la a patra încercare, dar nu împotriva oricui, ci tocmai a reșițenilor, pe de-o parte dubli învingători la zero în meciurile directe din campania precedentă iar pe de altă parte și aspiranți declarați la promovarea în Liga 2.

The post CSM Lugoj, prim triumf chiar în duelul locurilor 3 și 2 în sezonul trecut. Lazea semnează revanșa în fața Reșiței, încurcată în cursa spre promovare appeared first on sporttim.ro.