Archive for the ‘Liga 3’ Category

FC Voluntari 2-0 Dunarea Calarasi , Liga III

FC Voluntari – Dunarea Calarasi Arbitrii: Iugulescu Ionuţ Valentin , Bîrdeş Romică, Ciuciu Andrei Stadion: Viscofil (Popeşti Leordeni – Ilfov) 1-0 Ungureanu deschide scorul cu un eurogol in minutul 37. 2-0 Lefter majoreaza scorul in minutul 66 in urma unui contra-atac. Galerie foto: Mai multe foto pe faceebook.com/bitnews.ro

Rapid CFR Suceava 3-1 CSM Râmnicu Sărat , Liga III

Rapid CFR Suceava – CSM Râmnicu Sărat Stadion: Areni (Suceava – Suceava) Arbitrii: Monea Dan , Szanto Lorant, Andrei Florin 3-1 Stănescu reuseste dubla din penalty. 2-1 Chiriac reduce din diferenta. 2-0 Stănescu majoeaza scorul 1-0 Semeghin deschide scorul din penalty. Derby in Seria 1 din Liga III intre Rapid CFR Suceava si Ramnicu Sarat […]

Rapid II 2-2 FC Voluntari , Liga III

Rapid II – FC Voluntari Arbitrii: Hîrlab Mihai Adrian, Luca Dragos Ilie , Boncs Gabriel Stadion: Inter Gaz (Popeşti Leordeni – Ilfov) Au marcat: Alexandru Ioniţă (4), Ciolacu (45) / Stoian (70), Catalin Manea (80) Rapid II incepe partida in atac si in minutul 4 Alexandru Ionita deschide scorul cu un sut la firul ierbii […]

Chimia Brazi de la promovare la retrogradare

Sezonul trecut Chimia Brazi a ratat la mustata promovarea in Liga II fiind intrecuta la doar doua puncte de Chindia Targoviste, pentru sezonul actual Chimia avea ca obiectiv promovarea insa dupa doar patru etape dipsputate obiectivul a devenit salvarea de la retrogradare Chimia Brazi avand 1 punct dupa patru jocuri disputate. In ultimul meci disputat […]

Program LIGA III etapa a4a

Seria 1 Municipal Petrotub Roman – Cetatea Târgu Neamţ  4-1 Ceahlaul Piatra Neamţ II – Politehnica Galaţi 2-1 Aerostar Bacău – CSM Focşani 0-0 Otelul Galaţi II – CS Panciu 3-0 CSM Paşcani – ACS Sporting Suceava 0-0 FCM Dorohoi – CSM Râmnicu Sărat 1-3 Rapid CFR Suceava – Sport Club Bacau 2-0 Seria 2 […]

Rapid II 1-2 CS Balotesti , Liga III

Rapid II – CS Balotesti , Liga III Arbitrii: Stanciu Robert Ionut , Danciu Florin Mihai ,Paraschiv Ionut Stadion: Inter Gaz , ora 17:00 Au marcat : Ciolacu (83) / Marinaş (36, 45) Tinerii rapidisti nu s-au regasit nici astazi si au bifat a treia infrangere consecutiva din acest inceput de sezon, desi meciul cu […]

Liga III , etapa 3 program si rezultate

Liga III , etapa 3 program si rezultate , meciurile se vor juca cu incepere de la ora 17:00. Seria 1 CSM Focşani – Rapid CFR Suceava 1-1 ABC Stoicescu – Aerostar Bacău 3-1 Cetatea Târgu Neamţ – Ceahlăul II Piatra Neamţ 0-0 CS Panciu – Petrotub Roman 1-1 Sporting Suceava – Oţelul II Galaţi […]

Program si Rezultate liga a-III-a etapa 2

Program si Rezultate liga a-III-a etapa 2 toate meciurile incep la ora 18:00 Seria 1 CSM Focşani – ABC Stoicescu 1-1 CS Aerostar Bacău – FC Politehnica Galaţi 2-1 SC FC Ceahlaul Piatra Neamţ II – CS Panciu 1-0 SC Municipal Petrotub Roman – ACS Sporting Suceava 2-2 SC FC Otelul Galaţi II – CSM […]

Phoenix Ulmu s-a desfintat !

Nici nu a inceput bine sezonul de Liga a-III-a ca a si aparut prima echipa retrasa din campionat aceasta este Phoenix Ulmu care a fost desfintata de catre patronul Vasile Tîrșolea, cei drept echipa a jucat practic fara antrenor in ultimele doua meciuri cu Berceni 0-6 si cu Viitorul Constanta 0-2 in Cupa Romaniei , […]

CS Metaloglobus București in Liga III seria a-IV-a

Clubul Metaloglobus București a fost acceptat de FRF in Liga III si va evolua in seria a-IV-a , bucurestenii sunt obligati de FRF sa plateasca cazarea echipei adverse daca aceasta efectueaza o deplasare mai lunga de 250km. Inca nu s-a stabilit ce se intampla cu meciul din prima etapa pe care Metaloglobus l-a ratat , […]