Echipa lui Marius Sumudica nu-si mai regaseste forma de anul trecut. In prima luna din 2018, Kayseri a inregistrat doar o victorie in patru meciuri oficiale, doua in Cupa si doua in campionat.

Miercuri seara, Kayserispor a ajuns la al 3-lea meci consecutiv fara victorie. Formatia lui Sumudica a cedat pe terenul lui Akhisar Genclik Spor, scor 0-1, in masa tur a sferturilor de finala ale Cupei Turciei.

Golul victoriei pentru gazde a venit pe final, in minutul 89 si a purtat semnatura lui Eray Ataseven.

Cristi Sapunaru a fost integralist in acest meci, in timp ce Silviu Lung a fost rezerva. De Amorim a jucat o repriza, fiind schimbat la pauza de Tiago Lopes. A incasat un cartonas galben in minutul 26.

Antrenorul roman a fost eliminat cu 20 de minute inainte de finalul meciului si risca sa primeasca o suspendare de 15 zile, dupa ce arbitrul a facut un raport special, scrie ziare.com, care citeaza Kayseritempo.

Sumudica ar putea fi suspendat astfel la meciurile cu Osmanlispor, Akhisarspor (retur) si Sivasspor.

Returul este programat pentru 7 februarie, cand Kayserispor este formatia gazda.

The post Sumudica a fost eliminat, a facut scandal si ar putea fi suspendat! Kayserispor, la a treia infrangere consecutiva. VIDEO appeared first on Sport Total FM.