Teleormaneanul Ionut Babadac a debutat ca antrenor secund in Liga 2 la Dunarea Calarasi

ionut babadac si dan alexaIonut Babadac a debutat in noua functie de antrenor secund la Dunarea Calarasi chiar in weekendul ce a trecut in fata echipei de pe locul 2 in Liga 2 este vorba de AFC Hermannstadt. Scorul a fost 0-0 insa tehnicianul teleormanean e multumit de felul cum s-a prezentat echipa sa la acest meci si de felul cum s-a pregatit jocul:

„Sunt emotii mult mai mari decat in comparatie cu activitatea de arbitru. Hermannstadt a dominat prima repriza, noi pe cea de-a doua. Rezultatul este echitabil si multumeste ambele echipe. Am avut sansa ca ei au ratat un penalty in prima repriza. Vremea rece a afectat jocul. Terenul insa a aratat foarte bine pentru ca a fost folie pusa pe el. Trebuie sa nu gresim etapa viitoare. Cu staff-ul tehnic m-am inteles foarte bine. Colaborarea cu Alexa este foarte buna. M-am ocupat de analiza jocului. Am analizat doua meciuri: pe 15 februarie cu Sirineasa si pe 17 februarie cu CFR Cluj 2. Am fost la meciuri si i-am vazut pe viu. Am observat aspectele tehnico tactice, de asezare si am analizat jucatorii. A fost un ajutor consistent pentru pregatirea jocului de ieri. Sibienii sunt o echipa stransa, scurta, care a pasat foarte bine dar bazata mai mult pe aspectul fizic. Noi am alcatuit o echipa cu jucatori bine pregatiti fizic si puternici”, ne-a spus Ionut Babadac.