Termo invinge cu 2-1 Dinamo III si merge in finala Bucurestiului

Termo invinge cu 2-1 Dinamo III la capatul unui meci in care echipa lui Marian Silea a jucat econom si eficace in acelasi timp, meciul a inceput anost fara mari ocazii iar la primul corner pentru Termo , Stefan Munteanu preia in careu intoarce doi adversari si paseaza decisiv pentru Niculae care inscrie lejer din 6 metri, meciul continua in acelas ritm cu un Dinamo in cautare de idei insa Termo loveste din nou in minutul 30 prin Mitrea care inscrie cu un sut plasat. In repriza secunda Marian Silea a facut show pe banca tehnica insa doar pentru a isi tine elevii in priza si cand totul era aproape rezolvat o eroare de marcaj face ca Buia Jr sa reduca din diferenta pentru Dinamo cu doar doua minute inainte de finalul regulamentar al meciului, dar totusi prea tarziu pentru tinerii dinamovisti care pierd partida si totodata si locul in finala.

Termo I disputa finala marti 12 iunie pe stadionul Juventus din Colentina contra ilfovenilor de la FC Chitila.