Turneul Ligii I la futsal de la Târgu Secuiesc debutează cu un super-derby!

Liga I la futsal programează în acest week-end și la începutul săptămânii viitoare meciurile etapelor a 7-a, a 8-a și a 9-a. După turneele de la Miercurea Ciuc și Odorheiu Secuiesc, Liga I se mută la Târgu Secuiesc pentru următoarele trei etape.

Turneul de la Târgu Secuiesc va debuta cu un super-derby! Este vorba despre confruntarea dintre Autobergamo Deva și Imperial Wet Miercurea Ciuc, două dintre formațiile care și-au depus candidatura la lupta pentru titlu în acest sezon.

Iată programul complet al etapelor de la Târgu Secuiesc:

Etapa 7 – 21 noiembrie:

16.00 Autobergamo Deva – Imperial Wet Miercurea Ciuc (live PROX)
18.00 Luceafărul Buzău – Futsal Klub Odorheiu Secuiesc (live Youtube)

Etapa 8 – 22 noiembrie:

13.30 Autobergamo Deva – Luceafărul Buzău
16.00 Futsal Klub Odorheiu Secuiesc – United Galați (live PROX)
18.00 KSE Târgu Secuiesc – Imperial Wet Miercurea Ciuc (live Youtube) – restanță etapa a 4-a

Etapa 9 – 23 noiembrie:

16.00 Autobergamo Deva – Futsal Klub Odorheiu Secuiesc (live PROX)
18.00 KSE Tîrgu Secuiesc – United Galați (live Youtube)

Liga a II-a

SERIA I Est

Etapa 4 – 20 noiembrie:

Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști – Fortius 2014 Buzău 11-3
ACS Futsal Poli Iași – Futsal Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa 5 – 21 noiembrie:

16:00 Fortius 2014 Buzău – Futsal Ceahlăul Piatra Neamț
18:00 Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști – ACS Futsal Poli Iași

Etapa 6 – 22 noiembrie:

10:00 Futsal Ceahlăul Piatra Neamț – Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăști
12:00 ACS Futsal Poli Iași – Fortius 2014 Buzău

SERIA a II-a Centru

Etapa 4 – 20 noiembrie:

AS Inter Gheorgheni – Korondy Junior 2017 Corund 6-1
Kereszthegy Remetea – CSM Târgu Mureș

Etapa 5 – 21 noiembrie:

15:00 Korondy Junior 2017 Corund – CSM Târgu Mureș
17:00 AS Inter Gheorgheni – Kereszthegy Remetea

Etapa 6 – 22 noiembrie:

11:00 CSM Târgu Mureș – AS Inter Gheorgheni
13:00 Kereszthegy Remetea – Korondy Junior 2017 Corund

SERIA a III-a Vest

Etapa 4 – 20 noiembrie:

Metropolitan Ișalnița – ACS West Deva 9-3
Șoimii Șimand – CSF CFR 1933 Timișoara

Etapa 5 – 21 noiembrie:

15:00 ACS West Deva – Șoimii Șimand
17:00 CSF CFR 1933 Timișoara – Metropolitan Ișalnița

Etapa 6 – 22 noiembrie:

10:00 Șoimii Șimand – Metropolitan Ișalnița
12:30 ACS West Deva – CSF CFR 1933 Timișoara

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*