Turris Turnu Magurele a dat o replica buna echipei lui Nicolae Dica

Astazi de la ora 18:00 a avut loc amicalul dintre FC Arges si Turris Turnu Magurele. Dupa cele 90 de minute scorul a fost egal, 1-1, golurile ua fost marcate de Florin Haita, jucatorul venit de la academia Hagi cu un sut frumos de la 20 de metri in minutul 17 si  Catalin Barbu din penalty in minutul 53.

Antrenorul Erik Linkar a trimis in teren urmatoarea formula:

Turris Turnu Măgurele: Rus – Călinţaru, Sălcianu, Ispas, Matei – Acolatse, Pană, Haită, Ciobanu – Voicu, Bud. Rezerve: Duţu, Juncănaru, Radu, Mitrea, Savin, Tescan, Ciutică, Marin. Antrenor: Erik Lincar.

Pentru Turris Turnu Magurele a fost  al doilea amical dupa meciul cu bulgarii de la Spartak Plevna.

Va prezentam mai jos meciul livetext prezentat de pagina oficiala a clubului FC Arges.

Livetext:
min.1: A început partida.
min.8: Blejdea trage peste poartă din interiorul careului.
min.18: 0-1! Gol Măgurele! Haită deschide scorul cu un şut pe jos, de la 20 m.
min.30: Călințaru șutează de la 25 m peste transversală.
min.42: Șerban trimite în forță de la 25 m, însă Rus reține balonul.
min.45: Cătălin Barbu reia cu capul pe lângă poartă în urma unei lovituri de colț.
min.45: Haită reia peste poartă din interiorul careului.
min.45: Se termină prima repriză. Oaspeții intră la cabine în avantaj.
min.46: A început repriza secundă.
min.52: Blejdea pătrunde în careu, trage la poartă, însă Rus respinge cu piciorul.
min.53: Blejdea este faultat în careu de un fundaș de la Turris iar centralul Avram arată punctul cu var.
min.53:1-1! Gol FC Argeș! Cătălin Barbu transformă lovitura de la 11 m și restabilește egalitatea.
min.61: Matiș trimite la o palmă peste transversală de la marginea careului.
min.73: Radu trage puternic din interiorul careului, însă Agachi respinge balonul.
min.87: Alin Popa execută o lovitură de colț de pe dreapta iar Dănescu reia cu capul peste poartă.
min.90: Agachi îl blochează pe Bud care scăpase singur spre poartă.