TURRIS TURNU MAGURELE A REMIZAT CU ”U” CLUJ SI RAMANE PE LOCUL 4

Ieri pe stadionul municipal din Turnu Magurele, echipa locala, Turris a primit vizita Universitatii Cluj, meci din etapa 17 a ligii 2-Casa Pariurilor. Turris a deschis scorul prin Adrian Voicu in minutul 2,dupa un sut de la 18 metri. Oaspetii au presat si au obtinut egalarea in minutul 44 prin Cristian Gavra care l-a invins pe portarul turnean cu o lovitura de cap de la 15 metri, 1-1 la pauza, scor care avea sa ramana pana la finalul partidei. In repriza secunda ambele formatii au ratat cate o ocazie imensa de gol, gazdele prin bosniacul Turkovic, sut de la 18 metri la coltul lung, sut care a fost parat de portarul clujenilor Dur-Bozoanca cu un reflex uluitor, de cealalta parte acelasi Cristian Gavra a ratat o ocazie imensa, cap din interiorul careului de 6 metri pe langa stalpul portii aparat de Sebi Paun. Pentru turneni urmeaza un joc de foc cu cei de la Petrolul Ploiesti, miercuri, 20.11.2019, 19:30 pe propriul teren, meci restant din etapa 14.