Turris Turnu Magurele a reușit sa întrerupă seria de victorii a giulestenilor

Astazi, pe stadionul din Buftea, a avut loc meciul contand pentru etapa 4 a ligii secunde de fotbal, Turris Turnu Magurele a reușit să  întrerupă seria de victorii a giulestenilor si a remizat la unu, prin golurile marcate de Hlistei(50) si Damascan (92)…. Turris Turnu Măgurele  nu a primit o lovitura de la 11 metri în  minutul 35, cand Ionut Voicu l-a faultat pe Albert Voinea in suprafața de pedeapsa, mai mult, Turris a jucat in inferioritate numerică din minutul 69, cand Pirvulescu a fost eliminat dupa ce a faultat in poziție de ultim apărător.  In minutul 81, Romeo Niță a avut o ocazie  mare  de gol, lovitură de cap, in pământ din 2 metri, cu poarta goală. Ilie Damscan a reusit sa marcheze in penultimul minut de joc dupa ce a luat fata unui fundas si a marcat pentru 1-1.Turris acumuleaza 5 puncte dupa 4 etape si următoarea etapa primește vizita Concordiei Chiajna.

Turris Turnu Magurele: Dutu- Buleica, Pirvulescu, Salcianu, Mitrea, L. MIhai, Cioinac, Pana, Sima, Voicu, Voinea
Au mai intrat: Țegle, Niță, Blănaru, Damascan
Antrenor: Erik Linkar