“U” Cluj se simte bine în Italia. ,,Studenţii” au câştigat la scor al doilea amical din ,,Cizmă”

Sursă foto: Facebook FC Universitatea Cluj

FC Universitatea Cluj a disputat în această după-amiază al doilea amical din Italia în compania formaţiei Sansepolcro Calcio din campionatul regional, câştigând cu 12-1.

În prima repriză ,,studenţii” au înscris cinci goluri în poarta echipei italiene, printre marcatorii aflându-se jucătorii nou-veniţi: Gavra (9, 30), Cordoș (11), Taub (15) și Dumitrescu (37). Sansepolcro Calcio a micşorat diferenţa în minutul 36, iar scorul pauzei a fost 5-1.

A doua repriză de la Lago di Acquapartita a început cu golul marcat de Coman (47), iar apoi Ene (49), Greu (51), Gavra de trei ori și Florescu (85) au trimis mingea în poarta italienilor. Meciul s-a terminat 12-1 pentru Universitatea Cluj, care mâine va afla ţintarul Ligii a II-a.

Primul 11 trimis în teren de Adrian Falub: Dinu – Căpușă, Cordoș, Kosnic – Greu, Dumitrescu, Giurgiu, Taub – Gavra, Coman, Ene.

Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Albuț, Abrudan, Ursu, Manu, Takacs, Micaș, Kofi, Florescu și Hațiegan.