Unirea Dej a pierdut şi la Reghin, a cincea înfrângere consecutivă

Unirea Dej a suferit o nouă înfrângere în seria a cincea a Ligii a III-a, trupa lui Flaviu Băieşu şi Costi Bădan fiind învinsă de Avântul Reghin, 1-3.

Partida din judeţul Mureş a fost controlată timp de 80 de minute de gazde, care s-au desprins prin golurile lui Feketec şi Truţă, însă finalul putea aduce un punct oaspeţilor.

Cătălin Itu a redus din diferenţă în minutul 81, după care Unirea a avut câteva minute în care a dominat autoritar meciul. Dejenii au ratat câteva situaţii imense la poarta gazdelor, mingea refuzând să intre în plasă, dar apoi, la o dublă greşeală a defensivei Unirii, reghinenii au marcat, în minutul 90, golul care a liniştit partida, prin Horvath.

Galben-albaştrii au bifat, astfel, a opta înfrângere din 11 partide disputate şi se află pe locul 12 în clasament, la patru puncte în spatele poziţiei a 11-a.