Victorie de moral la Târgu Mureş pentru fetele de la „U” Cluj

Echipa de baschet feminin Universitatea Cluj a câştigat al doilea meci al sezonului în Liga Naţională, 67-64 în deplasare cu BC Sirius Târgu Mureş, în etapa a şaptea a campionatului.

Jucătoarele lui Dragan Petricevic au fost mai lucide pe finalul meciului, gazdele reuşind să mai înscrie doar trei puncte în ultimele patru minute.

Astfel, de la 60-61, „U” s-a dus la 67-61, clujencele reuşind să se ferească de emoţii pe final. După un meci echilibrat aproape total, diferenţa a fost făcută tocmai de jocul practicat în ultimele minute, iar Universitatea a bifat a doua victorie stagională.

Pentru clujence, care au ajuns la şapte puncte în clasament după cinci partide, urmează un meci pe teren propriu cu Olimpia Braşov, în 2 decembrie, iar după trei zile restanţa cu SCM Timişoara.