Victorie imensa pentru Turris Turnu Magurele

Astazi, pe o vreme excelenta pentru fotbal, a avut loc partida din etapa a 5 a a ligii secunde de fotbal, dintre Turris Turnu Magurele si Concordia Chiajna. Dupa o repriza inchisa, fara nici o ocazie importanta de gol, Turris Turnu Magurele a deschis scorul in minutul 52 prin Adrian Voicu, oaspetii au revenit imediat si au egalat prin Herghelegiu(54). Turris a presat mai mult si a reusit sa marcheze pentru 2-1 prin Stefan Blanaru (83), cand meciul parea terminat, noul intrat, Nsiah aduce egalarea in ultimul minut dupa o actiune pe partea stanga, capitanul celor de la Turris, Silviu Pana nu a fost de acord cu o remiza si a marcat in ultimul minut de prelunguri(94) si a adus 3 puncte imense pentru Turris. Cu aceasta Victorie, Turris  a urcat pe locul 6 cu 8 puncte dupa 5 etape. Urmatoarea etapa, Turris se deplaseaza la Mioveni.

Turris Turnu Magurele – Concordia Chiajana 3-2 ( Voicu(52), Blanaru (83), Pana (94)\ Herghelegiu 54′, ?Nsiah 90)

Turris : Duțu – Bărboianu, Fl. Mitrea, Bg. Matei, Ad. Niță, Țegle, Sil. Pană (cpt.), Sălcianu, Ad. Voicu, L. Mihai, Blănaru
Rezerve: D. Ioniță – Al. Sima, Cr. Pușcaș, Butoiu, Damașcan, Rob. Neacșu, Nicola, Haită, Buleică

Au mai intrat: Sima, Haita, Damascan, Buleica

Antrenor: Erik Lincar