Victorie pentru trupa lui Claudiu Niculescu in cel de-al doilea amical din Antalya

FC Voluntari a disputat cel de-al doilea meci amical al stagiului de pregatire din Antalya, impotriva gruparii bosniace NK Čelik Zenica.

Ilfovenii au condus la pauza cu scorul de 1-0, dupa reusita lui Adrian Balan din minutul 37, iar in partea secunda a jocului, Petre Ivanovici a majorat diferenta in minutul 56. Bosniacii au marcat si ei in minutul 73, prin reusita lui Jurina, dar nu au mai avut puterea de a egala.

Pentru prima repriza a acestei intalniri, Claudiu Niculescu s-a bazat pe urmatoarea formula: Balauru – Pleasca, Balaur, Kosnic, Bucurica – Novac (cpt.), C. Lazar, Marinescu – Deac, Ad. Balan, D. Benzar, iar in partea secunda a jocului, tehnicianul a introdus in teren urmatorii jucatori: Petrariu – Leasa, C. Achim, Cazan, Mitache – Capatina, Rauta, Cernat – Ivanovici, Voicu, Pircalabu.

Astfel, FC Voluntari a castigat cea de-a doua partida de verificare din Turcia, dupa ce au pierdut primul meci cu scorul de 3-2 in fata celor de la Pogoń Szczecin.

The post Victorie pentru trupa lui Claudiu Niculescu in cel de-al doilea amical din Antalya appeared first on Sport Total FM.