VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz!

Mainz, echipa romanului Alexandru Maxim, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Hamburg, contand pentru etapa a opta din Bundesliga.

Fotbalistul roman a deschis scorul inca din minutul 2, reusind astfel sa inscrie si primul sau gol in tricoul celor de la Mainz. Dupa sapte minute, oaspetii au egalat prin reusita lui Walace, care a stabilit si rezultatul primei reprize, 1-1.

In partea secunda a jocului, Bell a readus-o pe Mainz in avantaj in minutul 52, iar dupa doar sase minute Latza a majorat diferenta, ducand scorul la 3-1.

In prelungirile acestei partide, oaspetii au primit un penalty, iar Salihovic l-a transformat fara probleme si a inchis jocul la scorul de 3-2.

Astfel, Mainz a obtinut cele trei puncte si se afla pe locul 10 in clasamentul primei ligi din Germania, avand 10 puncte adunate in cele opt meciuri disputate.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

The post VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz! appeared first on Sport Total FM.