CFR Cluj 2 a pierdut, 1-2, meciul disputat la Galda, în etapa a 11-a din seria a cincea a Ligii a III-a.

Formaţia lui Gheorghe Barbu a suferit al treilea eşec consecutiv, găldenii demonstrând că nu degeaba se bat pentru podiumul campionatului.

Meciul de la Galda a fost decis de golul lui Costea, din minutul 56, la pauză scorul fiind 1-1, datorită reuşitelor lui Mureşan, respectiv Alexandru Petruş.

Înregistrarea partidei dintre Industria Galda şi CFR Cluj 2 poate fi urmărită mai jos.

Industria Galda

Rezerve: 44. Iancău, 97. Olar, 33. Oniche, 11. Sîrbu, 88. Schiau, 6. Gomocz, 7. Buliga. Antrenor: Paul Ciucă

CFR Cluj 2

Rezerve: 98. Fărcaş, 4. Konare, 19. Roş, 3. Rus I., 10. Pop, 18. Dat, 27. Petruş Cl. Antrenor: Gheorghe Barbu