Viitorul Butesti a castigat ultimul meci de pregatire

viitorul butesti baraj 4Echipa Viitorul Butesti, nou promovata in Liga 4, a castigat meciul amical de azi cu Viitorul Mosteni cu scorul de 4-2, in deplasare, o partida disputata pe o caldura foarte mare. Scorul la pauza a fost 2-2. Au marcat pentru Viitorul Butesti : Bogdan Dragan (2), Popa Cosmin (11 m) și Mares Adrian.

Au jucat pentru Viitorul Butesti: Badea Ilie, Botoroaga Irinel, Călin Ionuț, Briceag Tudor, Predusca Valentin, Popa Cosmin, Mareș Adrian, Popescu Valentin, Pricopie Marian, Tufan Gabriel, Bogdan Drăgan. Au mai intrat după pauza: Popa Gabriel, Sher Florin și Necula Costin

„A fost un meci ușor pentru noi, dar liga 4 este cu totul altceva. Vom începe turul cu acest lot de jucători, dacă nu vom face fata în retur vom mai transfera jucători,, a declarat Valentin Popescu- cel ce conduce echipa Viitorul Butesti

Jucătorii Botoroaga Irinel și Mareș Adrian au fost transferați de la Petrolul Roata(Giurgiu).

Duminica echipa din Butesti joaca un amical împotriva celor de la Metaloglobus București.