Voleibalistele se prezintă, vino să le cunoşti! Cupa CSM Lugoj la sfârşit de săptămână

Săptămâna încărcată pentru voleiul lu­go­jean, în urma căreia CSM Lugoj a în­cheiat cu victorie primul turneu de pre­gătire și este gata pentru cupa or­ga­nizată pe teren propriu. C.S.M. Lugoj a câștigat pri­mul dintre cele trei turnee la care va participa în această perioadă de pregătire, reu­șind să se impună în toate cele trei jocuri disputate la Cluj, în cadrul Cupei NTT Data. Echipa pregătită de Va­le­rijan Luka s-a impus cu 3-0 în toate jocurile, prima victorie fiind cu CSU Medicina Tg Mureș (26-24, 25-12, 25-19), după care gaz­dele competiției, U NTT Data Cluj, au pierdut cu 25-21, 25-21 și 25-14. În ultimul joc al turneului, CSM Lugoj a păs­trat ritmul cu Jaszbereny RK și a încheiat cu 25-21, 25-12 și 25-23. Locul I și cupa de­cer­nată câștigătorilor vine la Lu­goj, însă tehnicianul Va­le­ri­jan Luka spune că rezultatele în această perioadă sunt mai puțin importante, dar victoriile nu supără pe nimeni. ”E clar că noi lucrăm pentru a construi relațiile de joc, pentru că au venit multe fete noi în echipă. Jocurile de pregătire ne ajută să rulăm tot lotul, să încercăm diverse for­mule și să vedem fiecare unde poate da maximum. Re­zultatele nu sunt pe primul plan, dar nici nu [...]