Voleibaliştii au pierdut cu Ştiința Baia Mare în ultimul meci din Faza I

Echipa de volei masculin a CS “U” Cluj a disputat azi, 24 februarie, ultima etapă din Faza I a Diviziei A1.

În Sala Sporturilor ,,Horia Demian” a poposit Ştiința Explorări Baia Mare, ea fiind şi câştigătoarea meciului cu 3-1 (23-25, 25-21, 32-30, 27-25).

În primul set “U” s-a aflat mereu la conducerea partidei, dar nu a reuşit să se distanțeze la mai mult de trei puncte. În final, primul set a fost câştigat de clujeni cu 25-23, dar setul secund a fost în favoarea băimărenilor, 25-21.

,,Studenții” au început bine setul trei, păstrând-o pe Ştiința la patru puncte în spate, 20-16, dar apoi băimărenii au egalat-o pe Universitatea şi şi-au adjudecat setul cu 32-30, după un final încins. Oaspeții au câştigat şi setul patru, 27-25, scorul general fiind 3-1 în favoarea lor.

Universitatea a încheiat Faza I cu patru victorii şi 18 înfrângeri, fiind pe locul 10. În schimb, echipa din Baia Mare se află pe locul nouă cu nouă victorii şi 13 înfrângeri.