Până în ajunul Crăciunului vom alege, pe www.peluzatricolora.ro, împreună cu suporterii tricolori, cel mai frumos gol înscris de echipele naționale în 2020.

A fost un an neobișnuit în care, din cauza pandemiei, au fost anulate meciuri ale naționalelor de juniori, în care nu s-au putut disputa toate partidele programate la nivel internațional. Cu toate acestea, am realizat și în 2020 o selecție de opt reușite spectaculoase din care vom alege, prin vot, în faze eliminatorii, Golul Anului!

A venit momentul să votezi în finala GOLUL ANULUI 2020! În perioada 22-24 decembrie, alege golul favorit, intră pe www.peluzatricolora.ro și scrie un mesaj cu textul:

8. Alex Mățan (România U21 – Malta U21 4-1) – 31%

În perioada 10-12 decembrie, fanii au votat golul favorit din al treilea sfert de finală. Iată rezultatul:

5. Ștefania Vătafu (Lituania – România 0-4) – 48%
6. Andrei Ciobanu (Finlanda U21 – România U21 1-3) – 52%

În perioada 7-9 decembrie, fanii au votat golul favorit din al doilea sfert de finală. Iată rezultatul:

3. Darius Olaru (Finlanda U21 – România U21 1-3) – 87%
4. Louis Munteanu (Turcia U18 – România U18 2-3) – 13%

În perioada 4-7 decembrie, fanii au votat golul favorit din primul duel din ”sferturi”. Iată rezultatul:

1. Alex Maxim (Austria – România 2-3) – 75%
2. Dennis Man (Malta U21 – România U21 0-3) – 25%

Premiile oferite de tricolori

Competiția aduce cu ea și un concurs pentru toți cei care votează, în oricare fază a competiției, pe www.peluzatricolora.ro! Aceștia vor intra în tragerea la sorți pentru premiile oferite de tricolori: 10 tricouri de joc, 5 bluze de antrenament și 5 baterii externe cu însemnele naționalei. Tragerea la sorți a premiilor va avea loc la începutul anului 2021.